Kad runa ir par mūsu ikdienas telpu dizainu, mēs mēdzam būt diezgan izvēlīgi. Tas ir tikai loģiski un pašsaprotami, ka mums katram ir īpaša gaumes izjūta un nav vērts strīdēties, ja runājam par gaumi. Tomēr nav neviena tāda cilvēka, kas nesekotu līdzi tendencēm iekārtojot telpas.

Virtuve – tā ir vieta, kur izbaudām ēdienu, templis vienai no lielākajām baudām.

Virtuvē ļoti liela nozīme ir telpas izmēram. Ja virtuvei atvēlētā telpa ir liela un plaša, var atļauties telpas vidū izvietot lielu ēdamgaldu ar ozolkoka krēsliem, grezniem un smagiem. Parasti šādās virtuvēs visa ģimene pulcējas pie galda un ir izslēgtas jeb kādas ēdienreizes pie datora vai televizora.

Ja virtuves telpa ir neliela, tad lielisks variants ir bāra lete un bāra krēsli. Bāra krēsli ir augsti un neaizņem daudz vietas. Bāra krēslos var būt grūti apsēsties, piemēram, bērniem vai vecāka gadagājuma cilvēkiem. Tomēr bāra krēsli kā virtuves dizaina elements ir populāri jau gadiem ilgi.

Ja vēlaties izmēģināt bāra krēslus, dodieties uz Vecrīgu. Apvienojiet patīkamo un lietderīgo. Patīk pavadīt vakaru pie letes ar smalku kokteili? Ja atbilde ir jā, šis risinājums jums derēs. Krēsli bāra letei ir iegādājami jebkurā mēbeļu veikalā, tāpat ir atrodami ir Latvijā ražoti.

Kādas iekārtas vēlaties redzēt savā virtuvē?

Šis ir svarīgs jautājums. Vai traukus mazgāsiet savām rokām vai vēlaties izmantot trauku mazgājamo mašīnu? Iekārtojot virtuvi ir jāņem vērā visas savas vēlmes un prasības. Apmeklējiet interneta veikalus, lai salīdzinātu cenas un apskatītu, kāda sadzīves tehnika šobrīd ir iegādājama. Jums noteikti vajadzēs atvēlēt vietu, kur to izvietot.

Mūsdienās moderni ir viss tas, kas ir CITĀDS.

Ja jūsu virtuvē būs kas īpatnējs, ticiet man, tas visiem šķitīs pievilcīgs. Parastas, klasiskas virtuves iekārtas vairs nav modē. Ja vēlaties ko īpašu, meklējiet nestandarta risinājumus. Nebaidieties no radošās domāšanas savas telpas iekārtošanā. Kāpēc gan nevarētu virtuvi rotāt ar gaismas virtenēm? Gaisma vienmēr ir modē, tā vienmēr ir vajadzīga, izmantojiet šo tendenci!

Maza virtuve? Nav pamata uztraukumam!

Galvenais priekšnosacījums ir minimālisms krāsās, rakstos un mēbelēs. Izvēloties virtuves iekārtas, labāk priekšroku dot vienkrāsainām fasādēm, izvairoties no lieliem, izteiksmīgiem rakstiem un zīmējumiem. Skapīšus jācenšas izvēlēties pēc iespējas funkcionālākus, piemēram, atvilktnēs un grozu sistēmās var salikt krietni vairāk, kā parastajos skapīšos, kā arī atvilktnes saturs ir vieglāk pārredzams, radot lielāku kārtību virtuvē. Eleganti un viegli izskatās virtuves no balta glancēta materiāla. Tā ir viena no iespējām, kā piešķirt virtuvei plašumu.

Nepārsātiniet savu virtuvi ar dažādām gleznām, zīmējumiem un aksesuāriem, ja telpa ir neliela. Atslēgas vārds – minimālisms.

Lielai virtuvei izmantojiet visu, kas uz sirds. Šeit iederēsies dažādi aksesuāri, neslēpiet katlus un pannas, arī tie, pareizi izvietoti var kalpot kā aksesuāri. Piemēram – izvietojiet glāzes līdzīgi kā tas tiek darīts bāros, sakariet tās “pa rokai” ērtai paņemšanai.

Virtuve ir mūsu templis. Vieta eksperimentiem un vieta, kur pulcēt ģimeni. Iekārtojiet to tā, kā sirdij tīk.