Agrāk, kad vajadzēja kādu apsveikt jubilejā, mēs rakstījām kartiņas un pirkām skaistas atklātnītes, gājām uz pastu un sūtījām vēstules. Tas viss bija tik romantiski un tik ļoti personiski. Ko mēs darām tagad? Apsveicam savus mīļos ar pāris klikšķiem internetā, nosūtam virtuālo kartiņu vai “uzrakstām uz Facebook sienas”.

Internets, kas attālina, nevis satuvina

cilvēki-sarakstās-telefonāInternets esot tas, kas cilvēkus satuvina. Tā arī ir, kad runa par draugiem un radiniekiem, kas aizceļojuši darbā vai atpūtā uz citām pasaules valstīm. Kā savādāk ātri sazināties? Tikai ar interneta starpniecību. Tas ir ērti un lēti. Bet vai internets nav arī tas, kurš attālina?

Internets ir tas, kas izskaudis dāvināšanas prieku. Tas ievieš savas korekcijas, pieprasa, lai pērkam dāvanas tikai online režīmā. Dāvana biznesam vai mīļotajam cilvēkam – tas vairs nevienu neinteresē, galvenais – iegādāties.

Dāvanas internetā – ērti vai sarežģīti?

biznesa-dāvanasBiznesa dāvanas parasti izvēlamies tādas, kas der visiem biznesa partneriem, lai nav jāiedziļinās un katram jāpasūta sava. Biznesa dāvanas mēdz būt diezgan bezpersoniskas. Kur lai tādas atrod? Protams, internetā. Izmantojot pareizos vārdus meklētājā izdodas atrast tik dažādas idejas. Jā, tas ir ērti.

Interneta meklētāji ir katra lietotāja labākie draugi. Meklētājs vienmēr zina, ko piedāvāt. Arī tad, kad šķiet, šeit jau nebūs pilnīgi nekādu rezultātu!

Iegādāties dāvanas internetā noteikti ir ērtāk nekā klīst pa veikaliem un meklēt kaut ko – nezini ko.

Bezpersoniski apsveikumi

pie-telefonaAr interneta starpniecību ir kļuvis vienkārši apsveikt cilvēkus, kuri it kā ir paziņu lokā, bet nav TIK tuvi, lai kavētu savu laiku ziediem un dāvanām. Vienkāršs ieraksts “uz Facebook sienas” dažkārt ir labākais, ko spējam no sevis “izspiest”. Ir reizes, kad ar to arī patiešām pietiek. Kāpēc ne? Vai tad mums būtu jāsveic katrs cilvēks, kas ir mūsu paziņu lokā? Nē.

Iespējams, ka patiešām šādi apsveikumi ir bezpersoniski. Tomēr ko vairāk vēlēties? Dažreiz ir patīkami saņemt vārdus “Daudz laimes” un smaidiņu nekā absolūti NEKO.