būvējot savu māju ir jādomā par kvalitāti un nevar aizmirst arī par mājas drošību, tāpēc ir jāizvēlās arī kvalitatīvi teritorijas vārtiJa reiz dzīve ir piespēlējusi iespēju uzbūvēt savu māju pašam, tad tā ir liela veiksme, kas jāizmanto. Tas nozīmē, ka visu varēsiet izveidot tieši tā, kā pašiem patīk.

Skaidrs, ka būvniecības un labiekārtošanas process var būt diezgan ilgs, tas prasa nervus, pacietību, reizēm arī jārisina dažādas problēmas. Tomēr svarīgi jau pašā sākumā pieņemt vienu svarīgu vadlīniju — vienmēr priekšroku dot kvalitātei. Jā, varbūt tas palēninās tempu, kādā māja tiks būvēta, varbūt sanāks dārgāk, toties rezultāts būs daudz labāks.

Kvalitatīva māja vēl ilgi neprasīs pielikt roku, tā izturēs visus pārbaudījumus un labā stāvoklī vēl paliks mantojumā nākamajām paaudzēm. Tāpēc ir vērts uzreiz visu darīt kārtīgi un kvalitatīvi, lai nenāktos pēc dažiem gadiem labot jau kādas fundamentālas lietas, kas sākušas pamatīgi apgrūtināt dzīvi, mazināt komfortu. Risinājumi, kuri šodien ļauj nedaudz ietaupīt, nākotnē var atspēlēties un prasīt vēl lielākus izdevumus, labojot situāciju.

Būvmateriālu kvalitāte ir arī veselības un drošības jautājums
Būvmateriālu kvalitātes jautājums ir svarīgs ne tikai tāpēc, ka no kvalitatīviem materiāliem var uzcelt labu un ērtu māju, bet arī tāpēc, ka būvmateriālu kvalitāte nopietni ietekmē arī mājas iemītnieku veselību un arī ēkas kopējo drošību.

Nekvalitatīvi būvmateriāli un iekštelpu apdares materiāli var negatīvi ietekmē ēkas mikroklimatu, arī izdalīt kaitīgas vielas, kas veicina saslimšanas, alerģijas, elpceļu kaites. Tas negatīvi var atsaukties uz visu mājinieku veselību. Te jāpiemin tāds termins kā “slimās mājas sindroms”. Nevajag pašu rokām uzcelt ēku, kas padarīs jūs un jūsu ģimeni slimu, liks justies ēkā slikti.

Lai tā nenotiktu, rūpīgi jāizvērtē, kāds ir mājas projekts un kādas kvalitātes materiāli tiek izmantoti. Vienmēr ir arī labāk piesaistīt profesionālus būvniekus, jo pašiem var pietrūkt vajadzīgo prasmju, kas galu galā var novest tikai pie problēmām. Tās var arī uzreiz neatklāties, bet pēc kāda laika likt par sevi manīt.

Nekvalitatīvi un normām neatbilstoši būvmateriāli arī ietekmē ēkas ugunsdrošību. Ar šo jautājumu noteikti nav vajadzības spēlēties, jo tas dārgi var maksāt.

Padomājiet arī par piemājas teritoriju
Būvējot māju, laikus jāplāno arī viss, kas saistīts ar piemājas teritorijas iekārtošanu, lai vēlāk nav tā, ka kaut kas neder, nav savienojams, atrodas neērtā vietā. Labs ieguldījums mājas un privātīpašuma izskata uzlabošanā būs kvalitatīvi vārti un žogs. Tas palielinās ne tikai drošību, bet arī piešķirs īpašumam pabeigtu izskatu. Labus vārtus varat meklēt pie vietējā ražotāja Ripo-Baltic, kas piedāvā tiešām ļoti labu produkta kvalitāti. Ripo-Baltic vārtu izvēle ir plaša — gan teritoriju, gan garāžu, gan industriālie vārti. Tā ir izvēle ilgam laikam, tāpēc jāskatās, lai ir izturīgs materiāls un spēja pielāgoties konkrētā īpašuma un lietotāju vajadzībām.