be54dff6-d4f0-43c9-b774-4864f39b4f34
be54dff6-d4f0-43c9-b774-4864f39b4f34

Šis ir tikai viens no daudzajiem jautājumiem, kas vecākiem aktuāls, domājot par savu bērnu mutes veselību. Tas, cik veseli un kopti ir bērnu zobi, ir vecāku atbildība, tāpēc ir labi, ka vecāki meklē informāciju, izglītojas un vēlas sniegt saviem bērniem to labāko. Šoreiz nedaudz par to, cik bieži un kādos gadījumos bērns jāved uz zobārstniecību.

Pirmā vizīte jau 1-2 gadu vecumā

Lai novērtētu bērna zobu augšanu, zobu stāvokli un ļautu bērnam pierast pie zobārstniecības, droši var turp doties ar bērnu, kuram jau ir 1-2 gadi. Šajā vecumā bērnam jau ir daudz zobu, kā arī viņš pats jau ir komunikabls un vēlas iepazīt pasauli. Pirmā vizīte var būt tikai vecāku saruna ar zobārstu, zobārsts var apskatīt bērna zobus, bērns pirmo reizi ierauga kabinetu, iesēžas krēslā, var iepazīties ar vidi.

Pie zobu higiēnista jau no 2 gadu vecuma

Zobu higiēna ir ļoti svarīga labas mutes veselības uzturēšanā. Tā jāsāk veikt jau no divu gadu vecuma, kad vismaz reizi gadā bērnam jādodas pie zobu higiēnista. Higiēnists ne tikai veic zobu tīrīšanu, bet arī izglīto bērnu un vecākus. Zobu higiēnistu labāk apmeklēt pirms vizītes pie zobārsta. Bērni reizi gadā var saņemt vienu valsts apmaksātu vizīti pie higiēnista.

Profilaktiska vizīte — vismaz 1 reizi gadā

Jau no dažu gadu vecuma bērnu pie zobārsta uz profilaktisku apskati jāved vismaz reizi gadā, bet vislabāk to darīt pat divas reizes gadā. Zobārsts redz daudz vairāk nekā vecāki, tāpēc ir svarīgi regulāri pārbaudīt zobus, lai nerastos nopietnāki bojājumi.

Bojājumi jānovērš pēc iespējas ātrāk

Ja ir aizdomas par zoba bojāšanos, ja bērns sūdzas par sāpēm, zobārsts jāapmeklē pēc iespējas ātrāk, lai jau sākuma stadijā novērstu bojājumus, izvairoties no zoba zaudēšanas. Arī pret piena zobiem jāattiecas tikpat uzmanīgi, jo tiem ir nozīmīga loma sakodiena veidošanā un tajā, cik veseli būs pastāvīgie zobi.

Izvēlēties bērnam draudzīgu zobārstniecību

Vecākiem jādomā, kā panākt, lai bērns sadraudzējas ar zobārstu, nebaidās no speciālistiem. Laba izvēle būs ģimenes un bērnu zobārstniecība, kur pakalpojums būs tendēts tieši uz mazajiem pacientiem. Bērnu zobārstniecība nodrošinās gan ērtu, patīkamu vidi, gan iejūtīgus speciālistus. Pat viena nepatīkama pieredze bērnam var radīt traumu ilgam laikam, tāpēc labāk sameklēt iestādi, kura spēj sniegt īpaši bērniem pielāgotu pakalpojumu.