vīrietis sērfo internetā

Internets jau kādu laiku ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa ļoti daudziem pasaules iedzīvotājiem. Arī Latvijā globālais tīmeklis ir ieņēmis paliekošu vietu ne tikai iestādēs, bet arī katrā mājā un kabatā, jo reti kurš vairs var iedomāties savu ikdienu bez viedtelefona, kurš ir kā logs uz tika daudzām svarīgām vietām — sociālajiem tīkliem, e-pastu, ziņām, dažādām aplikācijām, kas pielāgotas katra dzīvesveidam un tā diktētajām vajadzībām.

Digitālā vide šobrīd noteikti ir izvirzījusies vadībā kā resurss, kas spēj ātri un efektīvi apmierināt daudzas vajadzības. Te daži piemēri, ko noteikti ērtāk ir darīt interneta vidē, nevis izmantot vecās metodes.

vīrietis lieto kredītkarti norēķiniem internetā1. Apmaksāt rēķinus. Šī iespēja noteikti ir saraksta augšgalā, ja būtu jāizvirza lietas, ko internetā izmanto tiešām daudzi cilvēki. Internetbanka un mobilā banka sniedz ļoti lielu brīvību savas finanses pārvaldīt jebkurā vietā un laika, ja vien ir ierīce ar interneta pieslēgumu. Vai varat vairs iedomāties stāvēšanu pastā vai bankā garā rindā, lai apmaksātu telefona rēķinu? Internetā tam jāiztērē tikai dažas minūtes. Ja ir izveidots maksājuma paraugs, tad tas aizņem vēl mazāk laika. Bet pavisam lielu brīvību sniedz automātiskie maksājumi, par kuriem pat nav jāatceras, jo internetbankā ievadītie uzstādījumi paši garantēs, ka īstajā dienā vajadzīgā naudas summa nokļūst pie adresāta.

Internetbankas lietošanu nu jau apguvuši visu paaudžu cilvēki. Un argumentus, ka visiem nav pieejams internets, apgāž fakts, ka bibliotēkās tas ir brīvi pieejams, kā arī banku filiālēs ir ierīkoti inernetbankas piekļuves punkti, kas aiztaupīs stāvēšanu rindā, nevajadzēs arī maksāt komisijas maksu par pakalpojumiem.

vīrietis meklē informāciju Google2. Sameklē noderīgu informāciju — tīmeklī tas ir vieglāk par vieglu. Atliek tikai ierakstīt meklētājā īstos atslēgvārdus, lai tiktu atrasts viss, kas par to vien digitālajā vidē eksistē. Ļoti bieži cilvēki meklē informāciju, kas saistīta ar nozarēm, ko viņi ikdienā nepārzina. Piemēram, par medicīniskām lietām, jo ārsts ne vienmēr pietiekami skaidro pacientiem dažādas lietas. Tāpēc visādas specifiskas nianses tiek meklētas interneta vidē.

Piemēram, pacientam paredzēti kardiologa izmeklējumi, bet viņš jau pirms tam grib būt zinošs par to, ko kardiologs darīs. Tad arī tiek sameklēta informācija par to. Tāpat tīmeklis var palīdzēt ātri uzzināt, kur ātrāk un izdevīgāk pieejams kardiologs, ja gadījumā nav skaidrības, kur labāk pieteikt vizīti.

Kā arī var palasīt atsauksmes, lai zinātu, kurš kardiologs tiek uzskatīts ar savas jomas vadošo speciālistu.

3. Atrast īsto preci ir vieglāk, kā jums varētu šķist. Protams, ka var jau staigāt pa neskaitāmiem veikaliem, pētot piedāvājumu. Tam var paiet visas brīvdienas, kā arī tikt iztērētas pēdējās nervu šūnas, bet to var arī darīt sev ērtā vidē ar planšeti vai datoru rokās, ieskatoties interneta veikalos, kā arī izmantojot portālus, kas ātri salīdzina vienādas preces dažādos veikalos. Tā ir iespēja ne tikai uzzināt, kur konkrētā prece ir pieejama, bet arī salīdzināt cenas, jo katrs taču gribam ietaupīt. Tādā veidā var ātri pārskatīt visu piedāvājumu. Nav svarīgi, kas ir nepieciešams, kaut vai apdrukātas līmlentes, pavisam ātri tās var atrast, ja vien ieraksta meklētājā vienu atslēgvārdu — līmlentes.

4. Uzzināt, ko brīvdienās darījuši draugi un paziņas. Arī to ātrāk varēs paveikt, ja izmanto sociālos tīklus. Protams, ka vienmēr ir ļoti labi piezvanīt draugiem un apvaicāties, kā klājas, ko dara, bet tas aizņem daudz laika. Un ne jau visus draugus tik regulāri varam sazvanīt. Bet sociālie tīkli ļauj nezaudēt saikni un būt informētam par to, kas notiek viņu dzīvēs. Draugi ievieto bildes, veic ierakstus, kas informē par viņu ikdienu, domām un darbiem. Dažu minūšu laikā var gūt ieskatu par to, kā nedēļas nogali ir pavadījuši tie cilvēki, kas ir draugu un paziņu lokā. Un sociālā vide arī neļauj palaist garām draugu un paziņu dzimšanas dienas, par to vienmēr tiek saņemts atgādinājums.

Šie daži punkti jau tikai ir neliela daļa no tām priekšrocībām, ko katram ikdienā var piedāvāt digitālā vide. Atliek tikai doties tajā iekšā un atklāt visas iespējas.