Meklējot informāciju par veidiem, kā efektīvi likvidēt nevēlamo apmatojumu, bieži tiek minēta tāda metode kā lāzerepilācija. Kas īsti ir šī metode, kā tā darbojas un kādas priekšrocības sniedz tās izmantotājiem — tas ne visiem ir zināms. Tāpēc esam apkopojuši būtiskus faktus par lāzerepilāciju.

Lāzerepilācija iznīcina mata folikulu ar gaismas staru

Lāzerepilācijas pamatā ir lielas jaudas viena viļņa garuma gaisma, kas darbojas pēc selektīvās fototermolīzes principa. Procedūras laikā tiek iznīcināts mata folikuls un šūnas, no kurām veidojas matiņa pamatne. Detalizētāk par lāzera darbību un matiņa iznīcināšanu ar šo metodi varat uzzināt klīnikas eraesthetic.lv mājaslapā. Klīnikā lāzerepilācija tiek veikta ar jaunākās paaudzes iekārtu — ar aleksandrīta lāzeru GentleLase Pro.

Lāzerepilācija iznīcina matiņus uz ilgu laiku

Metode ir ļoti efektīva un ļauj atbrīvoties no matiņiem uz ilgu laiku. Tā arī ir viena no galvenajām metodes priekšrocībām, ko klienti novērtē, jo nevēlas katru dienu skūties vai ik pēc dažām nedēļām veikt vaksāciju, kas ir gan dārgi, gan sāpīgi.

Ar šo metodi matiņi neieaug

Vairums matiņu likvidēšanas metožu visbiežāk rada tādas komplikācijas kā ādas kairinājums, izsitumi, ieauguši matiņi utt. Izmantojot šo metodi, ādas izskats ievērojami uzlabojas.

Matiņus var likvidēt jebkurā ķermeņa vietā

Lāzerepilācija ir piemērota lietošanai jebkurā ķermeņa zonā. To var izmantot arī matiņu likvidēšanai uz sejas. Metodi vienlīdz labi var izmantot gan vīrieši, gan sievietes. Ar lāzeru efektīvi varēs likvidēt matiņus bikini zonā, padusēs, uz kājām un jebkurā citā vietā, kur ir traucējoši matiņi.

Lai sasniegtu rezultātu, vajadzīgas 3-6 procedūras

Matiņi gan pilnībā nepazudīs pēc vienas procedūras. Lai sasniegtu rezultātu, būs nepieciešamas vismaz 3-6 procedūras, bet tas atkarīgs no katra individuālajām ādas un matiņu īpašībām, hormonālās sistēmas, kas nosaka gan matiņu krāsu, gan biezumu, gan to, cik ātri un aktīvi tie ataug.

Lāzerepilācija nav sāpīga

Salīdzinot ar citām metodēm (vaksācija, epilators), var uzskatīt, ka lāzerepilācija ir nesāpīga. Procedūras laikā var just tikai vieglu dzelšanu un siltumu. Visbiežāk lāzeriekārtā ir arī integrēta ādas dzesēšanas sistēma, kas pavisam ļauj izvairīties no diskomforta.

Nedēļu pirms procedūras nedrīkst sauļoties

Lai lāzerepilācija sniegtu vēlamo efektu, jāatceras, ka vismaz nedēļu pirms procedūras nedrīkst sauļoties, lietot saules aizsargkrēmu un paštonējošos līdzekļus. Tāpat mēnesi pirms tam nedrīkst izmantot matiņu likvidēšanas metodes, kurās tiek izrauta mata sakne.

Procedūra nav piemērota grūtniecēm un barojošām māmiņām

Diemžēl lāzerepilāciju speciālisti neveiks sievietēm, kuras ir mazuļa gaidībās vai arī baro bērnu ar krūti. Šajā ziņā sievietēm noteikti jābūt atbildīgām, no speciālistiem nedrīkst slēpt šo būtisko informāciju. Šajā dzīves periodā sievietēm jāizvēlas citas metodes, kā likvidēt nevēlamo apmatojumu uz ķermeņa.

Pirms lāzerepilācijas matiņi ir jānoskuj

Pirms doties uz lāzerepilāciju, ir jāatceras noskūt matiņus vietā, kur tie tiks apstrādāti ar lāzeru. Matiņus ieteicams noskūt tajā pašā dienā vai arī iepriekšējās dienas vakarā. Ja matiņu likvidēšana paredzēta uz sejas, tad skūt nav nepieciešams.