dzimumzīmju-pārbaude-internetāLaikmetā, kad internets valda pār pasauli, cilvēki kļūst aizvien slinkāki un sāk rīkoties patiešām muļķīgi. Aktīvi darbojas dažādi forumi, kuros uzdot sev interesējošus jautājumus un konsultēties par dažādām tēmām. Protams, forumi ir noderīgi, kamēr tajos var uzzināt par automašīnām, par dzīvniekiem, par īpašumiem un citām tēmām… Tomēr, kad forumi aizstāj ārstus, tas vairs nav nopietni.

“Trako mammu” forums

Laikam visas mammas pazīst portālu Cālis. Tur iespējams ne tikai palasīt noderīgus rakstus, bet arī iesaistīties sarunās ar citām mammām. Tēmas, kas tiek apspriestas, ir visdažādākās. Sākot ar bērna ieņemšanu līdz pēcdzemdību periodam, seksam, pabalstiem un vienkāršām beztēmas pļāpām.

Neviens nav teicis, ka šādā pļāpu forumā ir kas slikts. Vismaz kamēr sievietes dalās savā pieredzē un atbild viena uz otras jautājumiem. Tomēr, kad sākas pašārstēšanās un iebiedēšana, tad šķiet – labāk šādu forumu slēgt vai doties tam ar lielu jo lielu līkumu.

Tā kā ir gadījies papētīt konkrētā foruma darbību, tad ir reāla pieredze ar ko padalīties. Kas notiek mammu forumā:

  •    Pašārstēšanās. Sievietes viena otrai uzdod jautājumus, kurus vajadzētu uzdot savam ārstam, nevis forumos. Un tad nu sākas gudru atbilžu jūra, viena par otru gudrākas.
  •    Sabiedēšana. Nedod Dies’ forumā tiks uzdots jautājums, kurš paredz citu sieviešu viedokļus. Vai tad kāda var padalīties ar ko pozitīvu? Latviešu sievietes dalās gandrīz tikai un vienīgi ar negatīvajām pieredzēm tādējādi sabiedējot citas, nepieredzējušas.

Dermatologs internetā

Pasakiet man, cilvēki, mīļie, kā var izārstēt ādas slimības internetā, ārstam jūs nemaz neredzot un neapskatot? Tas nav iespējams. Tomēr, uzgāju mājaslapu, kura piedāvā attālinātu dermatologa konsultāciju. Cik gan cilvēkam būtu jābūt “prātīgam”, lai savas slimības ārstētu internetā. Dzimumzīmju pārbaude (http://eraesthetic.lv/pakalpojumi/dzimumzimju-nonemsana) on-line nav iespējama, tas ir vairāk kā skaidrs. Dzimumzīmju pārbaude, tāpat kā jeb kura cita ārsta konsultācija, ir jāveic klātienē, lai speciālists pacientu var apskatīt un noteikt, cik nopietna vai tieši otrādi, ir situācija.

Ārstu forums – kas ir datora otrā pusē?

Interneta vidē ir pieejams kāds forums, kurā jeb kurš var uzdot sev interesējošo jautājumu. Medicine.lv ir vietne, kurā iespējams uzzināt atbildes uz visiem medicīniskajiem jautājumiem. Papētot tuvāk šo forumu izskatās, ka atbildes patiešām sniedz ārsti, tomēr, vai jūs uzticētos ārstam, kas atrodas kaut kur foruma dzīlēs? Kā zināt, ka otrā pusē patiešām ir speciālists, nevis nolīgts blogeris, kas atbildes uz jūsu jautājumiem meklē Googlē?

Vai tiešām liekas prātīgi savu veselību uzticēt internetam? Kā jūs precīzi, bez ārsta apskates, paskaidrosiet, kas jums kaiš, kā izskatās jūsu problēma? Vai tiešām dalīsieties ar fotogrāfijām internetā kā to dara daļa jauno māmiņu, kas ievieto Facebook grupās bildes ar savu bērnu kakām un pumpām, lai uzzinātu, vai “tas ir normāli”.

Pasaule laikam tiešām iet uz galu, ja jau nespējam vairs atrādīties ārstiem, kad tas nepieciešams. Bet varbūt tas ir veids, kā mūsdienās notiks dabiskā atlase? Slinkie paliks pie saviem ekrāniem, čaklākie rīkosies tā, kā veselais saprāts saka.