mazulis guļ blakus mammas gultai savā chicco next 2 me gultiņāPiedzimšana ir liels pārdzīvojums gan pašam mazulim, gan viņa vecākiem, it īpaši mammai. Tik daudzus mēnešus viņi abi ir bijuši vienoti, bet tagad jāiemācās sadarboties, būt kopā jau citos apstākļos. Pirmajos dzīves mēnešos mazulis ir īpaši jūtīgs, viņš tikai vēl iepazīst pasauli, arī daudz ēd un guļ. Lielākoties viņš pavada laiku savā guļvietā vai māmiņas rokās.

Tāpēc ir ļoti būtiski nodrošināt bērnam ērtu, kvalitatīvu un patīkamu guļvietu. Miegā mazulis atpūšas, aug, apstrādā nomoda brīžos iegūto informāciju. Mazuļa miega kvalitāte ir atkarīga no tā, kāda ir guļvieta. Tas ietekmē arī bērniņa fizisko attīstību.

Par ko vajadzētu padomāt, iekārtojot guļvietu jaundzimušajam?

Mammas tuvumā bērns jūtas drošāk

Pirmajos dzīves mēnešos bērnam un mammai ir ļoti cieša saikne un vajadzība atrasties tuvumā. Tāpēc jāapdomā bērnu gultas novietojums. Reizēm vecāki steidzas iekārtot bērnistabu, domā, ka labāk uzreiz likt gulēt bērniņu atsevišķā istabā. Tas mazulim un arī vecākiem var radīt daudz stresa. Nav nekas traks, ja mazulis pirmajos mēnešos guļ vecāku istabā un pēc iespējas tuvu, jo naktīs nākas celties vairāks reizes, lai pabarotu mazuli. Bērns noteikti jūt mammas tuvumu, tāpēc būs mierīgāks un labāk gulēs.

Šūpulītis — labs risinājums pirmajiem mēnešiem

Lai sekmīgāk īstenotu šo līdzās gulēšanu, pirmajiem dzīves mēnešiem var iegādāties šūpulīti, ko var novietot līdzās vecāku gultai. Ir pieejamas arī nelielas bērnu gultas, kas ir līdzīgas šūpulītim, bet nedaudz lielākas. Tās ir arī šūpināmas, tām ir ritentiņi ērtai pārvietošanai. Šādas bērnu gultas piedāvā “Chicco”. Šīs bērnu gultas varat apskatīt “Chicco” interneta veikalā.

Ergonomika un drošība

Iekārtojot bērnam pirmo guļvietu, jāpadomā ne tikai par pašu gultas izvēli, bet arī jāizvēlas kvalitatīvs matracis. Vislabāk, ja tas ir elpojošs, sniedz atbalstu mugurai. Matracim nevajadzētu būt pārāk mīkstam. Matracis noteikti nav tā lieta, uz kuru vajadzētu taupīt.

Gultiņā vai šūpulītī vajadzētu būt arī mīkstām maliņām, lai mazulis nesavainotos un arī justos daudz drošāk. Lai to panāktu, atliek vien piestiprināt apkārt guļvietai mīkstu apmalīti. Tādu var gan iegādāties, gan izgatavot savām rokām.

Jaundzimušajam nevajadzētu gultiņā turēt mīkstās mantas un izmantot lielu segu. Svarīgi, lai bērnam nerodas nosmakšanas risks un ir izslēgti visi faktori, kas var veicināt pēkšņās nāves sindromu.  

Vairāk par šo sindromu, kas skar daudz ģimeņu visā pasaulē, varat lasīt šajā rakstā: http://www.mammamuntetiem.lv/articles/15284/ka-pasargat-berninu-no-peksnas-naves-sindroma/.

Mazulim līdz gada vecumam gultiņā arī nav nepieciešams spilvens, tas tikai traucē pareizi attīstīties.

Tāpat bērnu gultas tuvumā nedrīkst atrasties nekas bīstams, kas jebkādā veidā varētu radīt apdraudējumu bērna veselībai, traucēt viņa mieru un miegu.