Man vienmēr paticis komforts un gaumīga vide, tāpēc savas mājas iekārtošanai veltīju daudz laika un arī līdzekļu. Tomēr cilvēks ir mainīga būtne, ar laiku mainās prioritātes, var mainīties arī gaume un vajadzības attiecībā uz vidi sev apkārt. Un es šajā ziņā neesmu izņēmums. Pagājuši gandrīz desmit gadi, kopš dzīvoju tādā mājoklī, kādu to sākumā izveidoju. Un esmu nobriedusi pārmaiņām. Sāku to plānot jau pavasarī, bet tagad ir pienācis laiks reālai darbībai, jo ir sācies atvaļinājums, kurā daļu laika veltīšu pārmaiņām mājas interjerā.

Laiks ierīkot darbistabu

darbistabaJau kādu laiku daudzus savus profesionālos pienākumus pildu no mājas. Un kā darba virsmu izmantoju gan virtuves galdu, gan nelielu datorgaldu viesistabā, tomēr tas nav īsti ērti, tāpēc nolēmu, ka gribu tikt pie nelielas darbistabas, kur man nekas netraucētu strādāt. Tur varētu izveidot ērtus plauktus dokumentiem, atpūtas zonu un kārtīgu darba virsmu ar plānošanas sienu, kalendāru un citām lietām, kas man ir aktuālas, bet līdz šim tās nebija kur ieviest. Nedaudz pārplānojot telpas un to funkcijas, atradu vietu kabinetam. Un jau sarunāju ar kādu paziņu, lai izveido interjera plānojumu. Atliek tikai sapirkt visu nepieciešamo un ķerties pie darba.

Pārmaiņas bērnistabā ir neizbēgamas

bērnu istabaOtra vieta, kurai paredzētas pamatīgas pārmaiņas, ir bērnistaba, jo abi bērni no bērnudārzniekiem jau kluvši par skolniekiem, bet līdz šim nomainīts ir tikai rakstāmgalds, pārējais saglabājies no sākotnējā remonta. Bet bērniem jau ir cita gaume un vajadzības, negrib tādu bēbīšu interjeru. Tāpēc šoreiz arī viņi tiks pie daudz modernākas un jau pusaudžiem piemērotas istabas. Ļāvu viņiem pašiem izvēlēties krāsu gammu, arī no vairākiem mēbeļu komplektiem izvēlēties tīkamākos. Tur jau viņiem būs jādzīvo, nevis man.

Bērnistaba ir arī iemesls, kāpēc visai mājai izvēlējāmies uzstādīt aizsargžalūzijas. Tur vienmēr logā spīd dienas saule, kļūst karsts. Parastie aizkari un iekšējās žalūzijas īsti nepasargā no saules, tāpēc pamanījām, ka ārējās aizsargžalūzijas ir izplatīts risinājums, kā efektīvāk cīnīties ar saule stariem logā. Šādas aizsargžalūzijas labāk ļauj saglabāt optimālu temperatūru, kas bērnistabā ir īpaši svarīgi.

Un, ja jau liekam vienam logam, tad izdevīgāk aizsargžalūzijas uzreiz likt visai mājai. Tas bija tālredzīgs lēmums, lai uzlabotu klimatu visā mājā, arī efektīvāk izmantotu siltumresursus, jo žalūzijas tomēr ir papildus izolators, kas ne tikai sargā no karstuma, kas nāk no ārpuses, bet arī vēsajā sezonā mazina siltuma izplūdi ārā no telpām.

Virzos uz minimālismu

minimalismsKopumā visā mājā nedaudz pamainīju iekārtojumu, nomainīju interjera priekšmetus. Varētu teikt, ka vairāk kaut ko izņēmu ārā, nevis pieliku klāt, jo pēdējā laikā man ir vēlme pēc tukšākas un brīvākas telpas. Mani sācis saistīt minimālisms gan interjerā, gan citās dzīves jomā, tāpēc ar prieku ļāvos šīm pārmaiņām. Nevajadzīgās, bet vēl labās lietas pārdevu. Nauda noderēja kabineta un bērnistabas remontam. Bet daudzas lietas bez žēlastības izmetu. Tā pie reizes sanāca arī tāda kā mājas iztīrīšana.

Bēniņi, pagrabs, skapji, atvilknes — pat iedomāties nevarat, kas tikai tur neglabājās. Un nolikts bijis ar domu, ka gan jau kaut kad drīz noderēs. Tā arī desmit gadus neko no tā nav ievajadzējies. Tāpēc ar mierīgu prātu visu izvācu, lai būtu brīvāks, arī enerģija pa māju cirkulētu labāk (jā, es ticu tādām lietām!).