interneta-veikalsKatra veikala pamatā ir kāds mārketinga triks, stratēģija un plāns. Lai mums patiktu tas, ko mēs (patērētāji) redzam, jums (pārdevējam) ir jāprot mums pasniegt lieliski sagatavots piedāvājums. Nevajag jau daudz, dažkārt pārdevējs pārāk daudz satraucas, lai radītu skaistu piedāvājumu. Pircējam iesākumam nepieciešamas parastas un saprotamas lietas – skaists noformējums un ērtas darbības.

Ja runājam par interneta veikaliem, tad pircējam ir svarīgi, lai viss būtu pārskatāms un ērti atrodams. Ļoti svarīgi, lai būtu saprotama apmaksas kārtība un preces saņemšanas informācija.

Latvijā darbojas bezmaksas grāmatvedības programmas. Ik viena grāmatvedības programma maksā naudu, kuras, bieži vien, jaunajiem uzņēmējiem vēl nav. Bezmaksas grāmatvedības programmas ir iespēja strādāt jaunajiem uzņēmumiem ar ierobežotiem līdzekļiem. Bezmaksas grāmatvedības programmas der kā risinājums vismaz “startam”. Par naudu, ko šādā veidā izdodas ietaupīt, var organizēt sava interneta veikala vai lapas dizaina izveidi pie speciālistiem, kas to prot darīt un zina dažādas nianses.

Gribas minēt daudz “slikto piemēru” runājot par interneta veikaliem. Tomēr mēs esam gana pozitīvi un korekti lai sliktos piemērus paturētu noslēpumā. Paskatīsimies uz kādu pozitīvu piemēru, interneta veikalu, kas pircējiem patiešām patīk.

Mums patīk “The Body Shop” mājaslapa. Tas nav pats labākais no piemēriem, tomēr patīk. Kāpēc? Jo šī mājaslapa ir kas nedaudz vairāk kā tikai interneta veikals. Šeit iespējams uzzināt ko jaunu par vidi un dabu, parakstīt petīciju, palasīties jaunumus. Un it kā starp citu – iegādāties patiešām labus kosmētikas līdzekļus.

Kāds ir “triks”? Jūs sākat sekot līdzi jaunumiem, ziņām, kas šeit tiek publicēti. Tas ir patiešām interesants saturs. Ko jūs darāt? Iegriežaties šajā veikalā, lai paskatītos ziņas un jaunumus par sev interesējošo tēmu. Un kas notiek? Jūs noteikti kaut ko iegādāsieties, jo vienmēr acīs iekritīs arī kāds produkts.

Padoms – pētiet interneta veikalus, kas ir sekmīgi tirgū. Jums nav jāzog idejas, noteikti nē! Ir jāmāk smelties iedvesma, ņemt pozitīvos piemērus.