internetsInternets ir lielākā informācijas glabātuve kāda mums pieejama. Tas spēj aizstāt bibliotēkas un grāmatu plauktus, kādus bijām pieraduši izmantot vēl pirms tikai dažiem desmitiem gadu. Protams, grāmata allaž būs vērtība. Tomēr, kad jums nav laika, lai atrastu bibliotēkā vajadzīgo citātu, internets spēj to izdarīt pāris sekunžu laikā!

Kā atrast vajadzīgo informāciju?

Ja jums ir jautājums, kuru uzdot internetam, jums noteikti atradīsies arī atbilde. Pats svarīgākais ir pareizi noformulēt savu jautājumu. Visbiežāk interneta lietotāji izmanto meklēšanas ierīci Google. Uzdodiet jautājumu un skatieties, kāda informācija jums tiek piedāvāta.

Meklējiet ko specifisku? Iespējams, ka, piemēram, latviešu valodā būs krietni mazāk informācijas. Latvija ir maza, mēs nespējam pieražot tik daudz internetā pieejamas informācijas. Tāpēc labāk meklēt informāciju krievu vai angļu valodās.

Vēlaties iegādāties riepas? Ierakstiet Google meklētājā savu vēlmi – riepu centrs, jaunas riepas, riepu veikals. Riepu centrs – paskatieties, cik plašas izvēles iespējas jums piedāvās internets – veikali, bāzes, zemākās cenas, viss vienuviet. Vēlaties uzzināt informāciju par riepu veidiem, testus vai kādu specifisku informāciju – atkal uzdodiet jautājumu, aplūkojiet video resursus!

YouTube var iemācīties visu – bez maksas

Nezinām, cik tas ir labi, bet YouTube ir kļuvis par resursu, kurš palīdz apgūt praktiski visu! Vēlaties nomainīt riepu – video padoms pa rokai. Vēlaties jaunu grimu, frizūru – video padomu šeit ir vairāk kā dienu, kurās pucēties! YouTube ir tik ļoti sevī ievelkošs portāls, kurā iespējams atrast visu sākot no multiplikācijas filmiņām līdz dīvainiem video ar jokainiem eksperimentiem.

Tomēr daudzi interneta lietotāji tiešām šo opciju izmanto ar prātu un iegūst savā labā ļoti daudz vērtīgas informācijas. Kā piemēru varam minēt automašīnu remontu. YouTube ir pieejami video ar detalizētu aprakstu kā veikt auto remontu – no vienkāršākajām darbībām līdz sarežģītām, ko veic tikai auto servisā. Kāpēc nenoskatīties kādu video un nemēģināt pašam veikt remontu? Ja ir kāda saprašana – droši!

Internets Latvijā

Mēs varam lepoties ar to, ka Latvijā internets ir labas kvalitātes un tam ir pat ļoti labs ātrums.

Optiskais internets ir ātrākais interneta pieslēgums Latvijā.

Lai arī optiskais internets ir ievērojami ātrāks par citiem interneta veidiem, tas nebūt nav daudz dārgāks par vairumu interneta pieslēgumu. Tehnoloģija izmanto lāzerus vai gaismas izstarojošas diodes. Tā izbūve ir salīdzinoši dārga, tāpēc tas ir efektīvs tikai blīvi apdzīvotās vietās.

Bezmaksas WiFi – brīvība uz katra soļa

Esot ārpus mājām vai darba telpām, par ieradumu ir kļuvis skatīties, vai mūsu viedtelefonam, planšetei vai klēpjdatoram ir pieejams bezmaksas fiksētais bezvadu internets jeb WiFi. Pretēji mobilo operatoru internetam, WiFi darbojas ierobežotā teritorijā (pārdesmit metru aplī ap WiFi iekārtu), un to parasti piedāvā kāda kafejnīca, restorāns, viesnīca vai cits uzņēmums, padarot tā pakalpojumus pievilcīgākus apmeklētājiem. Visur un gandrīz vienmēr bez maksas pieejamais WiFi Latvijā ir pašsaprotams, tādēļ sociālajos tīklos bieži izskan ceļotāju pausts izbrīns un pat lamas, kas atklāj, ka ne visur ir tik labi kā mājās.

Latvijas iedzīvotāju un tūristu ērtībām Lattelecom ir izveidojis lielāko publiskā WiFi tīklu Latvijā ar vairāk nekā 4500 piekļuves punktiem kafejnīcās, veikalos, tirdzniecības centros, sabiedriskā transporta pieturās, parkos un citās vietās.

  •        Vairāk nekā 4000 vietās WiFi par brīvu.
  •        Var lejuplādēt un augšuplādēt datusneierobežotā apjomā bez papildu maksas.
  •        Stabils un nemainīgs ātrums.
  •        WiFi var lietot dažādās ierīcēs bez papildu aprīkojuma, ja ierīce atbalsta WiFi tehnoloģiju.

Izmantojot Lattelecom publisko WiFi internetu datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī, Tu vari darīt visu to pašu, ko ar interneta starpniecību dari mājās vai darbā – meklēt informāciju, lasīt ziņas un e-pastus, izmantot sociālos tīklus, skatīties video tiešsaistē un darīt vēl daudzas citas lietas. /Lattelecom oficiālie dati/