internetMūsu dzīve sen jau kā nav iedomājama bez interneta. Tas ir galvenais atbalsts ikdienas gaitā lielākajai daļai no mums. Sabiedrība tiek virzīta tādās sliedēs, lai visi prastu izmantot internetu un to darītu savā ikdienā. Bērni mācās apieties ar datoru jau pirms iemācās pamatlietas – runāt un staigāt. Veci cilvēki tiek apmācīti darbam ar datoru un internetu, lai spētu paši atvieglot savu ikdienu. Tomēr, vai internets ir tikai labdabīgs palīgs mūsu ikdienas gaitās, vai arī tas ir spiegošanas līdzeklis un ļaunuma perēklis?

Skolas solā bez datora – neiespējami

Mūsdienu izglītības sistēma paredz, ka skolās tiek izmantots internets un datori, bez tā nu vairs nekādi un nekur. Skolotāji izmanto e-sistēmas, lai ievadītu datus par skolnieku vērtējumiem, kavējumiem. Vecāki var jebkurā mirklī pieslēgties tīklam lai paskatītos, kā bērnam šodien gājis skolā, kas uzdots. Vairs nav tas laiks, kad piezīmes varēja izplēst no dienasgrāmatas lapas vai mājasdarbu vienkārši nepierakstīt.

Tomēr skolās internets ir milzīgs ieguvums tieši izglītībā. Tas dod iespēju bērniem mācīties interaktīvi. Protams, vēl arvien tiek izmantotas grāmatas un burtnīcas, bērni mācās lasīt un rakstīt. Bet ik pa laikam parādīta interaktīva filmiņa vai darbs ar “gudro tāfeli” dod bērniem iespējas attīstīties plašākā jomā. Un, bez šaubām, bērniem šāds mācīšanās veids patīk!

Pieteikt pakalpojumus internetā

Vairs nav jāzvana uz mūždien aizņemtajiem info tālruņiem, lai pieteiktu vizītes pie ārsta vai uz kādām valsts iestādēm. Piesakiet internetā frizieri, manikīru, dzimumzīmju pārbaudi – jeb ko. Pērciet biļetes, iegādājieties pakalpojumus. Lūk, kā internets atvieglo ikdienu. Tāpat arī rēķinu apmaksa ir tapusi vienkāršāka, kad vairs nav jādodas uz banku, pastu vai pakalpojuma sniedzēja ofisu, lai apmaksātu rēķinu. Viss ir izdarāms internetā ar pāris klikšķu palīdzību.

Mūs izspiego, tas ir FAKTS

Tomēr jārēķinās – ja tu lieto internetu, katrs tavs solis ir paredzams. Gan tas, ko tu pērc, gan tas, cik naudas un kam iztērē, gan tas, kur atrodies un dodies. Tāpat darbojas bankas – ja esi radis norēķināties ar savu bankas karti, banka vienmēr ir informēta un interesējas par to, kādiem mērķiem un cik lielas summas klients iztērē.

Ne bez iemesla daudzi cilvēki mēdz aizsegt savas kameras portatīvajiem datoriem. Cik nav dzirdēts, ka jūsu datoram kāds pieslēdzas, pēkšņi parādās aizdomīgi logi uz ekrāna, telefons pats atbloķējas un parāda kādu darbību, kamēr netiek pat aiztikts.

Internets tomēr ir spiegošanas līdzeklis. Kamēr mēs esam internetā, mēs esam kā uz delnas. Tāpēc vien ir vērts ļoti piedomāt pie sava privātuma sargāšanas. Domājiet, kādu informāciju parādiet apkārtējiem, citiem interneta lietotājiem. No profesionāļiem tāpat neko noslēpt nevarēs.