Internets jau sen kā pārņēmis kontroli pār mūsu iepirkšanās paradumiem. Jāatzīst, ka iepirkties internetā patiešām ir ļoti ērti. Atliek tikai izvēlēties, apmaksāt un gaidīt paku pakomātā vai kurjeru pie savām durvīm. Patērētājs paliek slinks, tas ir fakts…

Paanalizēsim no cilvēciskā viedokļa, kas labāks – internets vai reāli eksistējošs veikals, kurā visu dienu sēd pārdevēja? Un paanalizēsim no patērētāja viedokļa nevis no abu veikalu vadītāju viedokļa.

davanu veikalsEs, kā patērētājs, esmu nolēmis iegādāties dāvanu draugam. Ko pirkt – man nav ne jausmas. Auju kājas un dodos meklēt veikalu, kurā nopirkt kaut ko foršu, radošu, iespējams, smieklīgu vai asprātīgu. (Pieņemsim, ka internetu neizmantoju vispār un neko iegūglēt nevaru).

Izstaigāju entos kvartālus, kamēr atrodu mazu veikaliņu pagrabā. O, jā, forši, man patīk, tik daudz… Sīkumu. Laikam labi tas, ka nav jāmaksā par piegādi, jo pats esmu atnācis. Un visu varu aptaustīt un paostīt. Veikaliņā varu nopirkt kādu sīkumu. Mana kāre pēc kaut kā labāka nav apmierināta.

Otrs scenārijs. Pirkšu dāvanu internetā.

Sūcot rīta kafiju atveru savu laptopu. Iegūglēju “dāvana draugam”. Uzreiz parādās lērums piedāvājumu. Man JAU patīk vismaz četri no pirmajiem, kas “izlec” ekrānā. Peintbols – izklausās stilīgi! Atveru piedāvāto mājaslapu. Uzreiz redzu gan bildes, gan aprakstus par piedāvāto pakalpojumu. Peintbols un šaušana, iespējams, būs tieši tas, kas draugam jubilejā patiks! Aktīva atpūta, adrenalīns… Man IR variants!

Turpinot šķirstīt dažādos piedāvājumus saprotu, ka nu jau metas raibs gar acīm. Bet vai tas ir slikti? Nebūt ne! Tas nozīmē, ka izvēle ir milzīga, katrai gaumei. Es viennozīmīgi atzīstu sevi par iepirkšanās internetā piekritēju, vismaz no šī brīža noteikti!

Pieņemot lēmumu par dāvanu draugam – izvēlējos peintbolu. Bet, ja runājam par internetu – tas tiešām ir ērts veids kā izvēlēties. Ērts un ātrs. Ja tomēr labāk patīk iepirkties reālā veikalā, visu apskatīt un apčamdīt, tad tāpat bez interneta palīdzības neiztikt. Kā zināt, kur atrodas iecienītākie dāvanu vai sīkumu veikali? Vai vienkārši – kur meklēt ko konkrētu, kas ienācis prātā? Gūglējiet! Internets spēj sniegt atbildes uz visiem jautājumiem!

Nebūsim tik ļoti vecmodīgi, nenoliegsim interneta labās īpašības! Tas ir forši, kad varam tik daudz izdarīt neatejot no savas komforta zonas ne par centimetru!

Tā arī es tagad – sēžu ar tējas krūzi pie datora un prātoju, uz kādu kino vakarā aiziet… Labi, ka biļetes iegādāties internetā aizņem vien divas minūtes. Ērtums!