Tik daudzas lietas šajā pasaulē vispār nebūtu izdomātas, ja cilvēkam visu laiku iekšā nebūtu vēlme atvieglot savu dzīvi. Cilvēks pēc būtības ir slinks. Un tas ir labi! Jo tieši tas virza progresu.

Attīstība, pētniecība, ražošana, tehnoloģiskie risinājumi — tas tiek radīts tāpēc, lai ar mazāku piepūli varētu sasniegt labāku rezultātu. Lai mazāk būtu jāstrādā fiziski, lai atvieglotu arī sava prāta darbību. Pēdējās desmitgadēs ir ienācis tik daudz inovāciju mūsu ikdienā, ka īsti pat nevaram aptvert, cik ļoti tas ir mainījis pasauli.

Droši vien vieglāk to redzēt ir vecākiem cilvēkiem, jo viņiem ir laika distance. Bet jaunākā paaudze ir uzaugusi ar to visu, tāpēc uzskata par normu.

Labāks rezultāts ar mazāku piepūli

piepuleTieši informāciju tehnoloģijas un dažādas ierīces ir pavērušas jaunas iespēja ļoti daudzās jomās. Piemēram, tā pati ražošana, kur ar mūsdienīgām un automatizētām, no datora vadāmām iekārtām var saražot vairāk, saražot kaut ko labāku, panākt precīzāku rezultātu un arī samazināt darba izmaksas, jo cilvēka darbs var tikt aizstāts ar mašīnām. Tas ļauj ražot ātrāk un vairāk. Rūpniecībai attīstoties, attīstās ekonomika, paveras jaunas konkurences iespējas, jauns tirgus, jaunas perspektīvas.

Kā izdarīt labāk?

Internets un pielāgota programmatūra tagad gandrīz katram ļauj kļūt par zinošu cilvēku dažādās jomās un darbos. Piemēram, ja agrāk kādu maketu vai apstrādātu attēlu, projektu varēja sagatavot tikai speciālists, kuram ir dārgas programmas un pieredze, tad tagad katrs pats to var apgūt pašmācības ceļā. Grāmatvedība vispār līdz šim ir bijusi kā Morzes ābece, tāpēc grāmatveži vienmēr bijuši priviliģētā stāvoklī, pieprasījuma netrūkst, darba daudz.

Bet arī šajā jomā modernais laikmets ienesis pārmaiņas. Grāmatvedības programmas Latvjā ir izmantojamas ikvienam, nav vajadzīgs mācīties daudzus gadus skolā, maksāt milzu naudu grāmatvedīm. Ar mazo un vidējo uzņēmumu grāmatvedību var tikt galā arī pašu spēkiem. Vairākas grāmatvedības programmas Latvijā ir brīvi pieejamas un izmantojamas jebkuram cilvēkam. Pieprasījums pēc šādas iespējas audzis īpaši pēdējās desmitgadēs, kad attīstās mazie uzņēmumi, tā saucamie dzīvesstila uzņēmumi, daudzi izvēlas pašnodarbinātā statusu. Tas rada vajadzību pēc gramatvedības pakalpojumiem.

Bet kā to īstenot lēti un vienkārši? Grāmatvedības programmas Latvijā pieejamas arī bez maksas, ļaujot ikvienam strādāt likuma ietvaros, bez bažām un liekām problēmām, arī mazākiem izdevumiem.

Piemēram, grāmatvedības programma, kas ļauj aprēķināt algas, veidot rēķinus, atskaites, deklarācijas un citu vajadzīgo dokumentāciju, ir tieši tas, kas vajadzīgs katram nelielam uzņēmējam un pašnodarbinātajam. Programma, ko var izmantot jebkurā laikā un vietā. Jā, tā jau ir realitāte, grāmatvedība kļuvusi tik ērta un pieejama. Cilvēks ir atradis risinājumu, lai atvieglotu savu dzīvi.