Sigulda ir viena no skaistākajām Vidzemes un arī visas Latvijas pilsētām, kas nekad nav sūdzējusies par tūristu plūsmu. Pilsēta ir sakopta, mūsdienīga un ar plašām atpūtas iespējām. Ir daudz dabas taku, apskates objektu, arī aktīvās atpūtas iespēju.

Ja ziemā var slēpot, tad vasarā Siguldā ir Tarzāns. Tas ir piedzīvojumu parks, kas piedāvā šķēršļu joslas, rāpšanos pa virvēm, kas izvietotas kokos, ir katapulta, rodeļi un citas aizraujošas lietas, ko Tarzāns piedāvā dažāda vecuma apmeklētājiem. Ja negrib Siguldā tā vienkārši pastaigāties un tikai baudīt skaisto ainavu, tad Tarzāns būs īstais veids, kā palielināt adrenalīna līmeni organismā. Vēl jau var izlēkt no vagoniņa ar gumiju, paskatīties, ko piedāvā Aerodium, kas arī ir turpat Siguldas pievārtē.

Un pēc kārtīgām pastaigām, kultūras, mākslas, dabas un sporta izbaudīšanas var arī izvēlēties kādu no Siguldas restorāniem, kur paēst gardu maltīti un atpūsties.

siguldinaNokļūt Sigulda ir pavisam ērti, jo tā ir Vidzemes šosejas malā. No Rīgas tas ir neliels izbrauciens ar auto, bet var izmantot gan ērto vilcienu, gan autobusu satiksmi, kas apmēram stundas laikā jau nogādās Siguldas centrā, kur stacijā ir ierīkots arī tūristu apkalpošanas punkts, tāpēc nebūs iespēju apmaldīties.

Kā apskatīt Siguldu? Var iet kājām, var iznomāt velosipēdus, var braukt ar elektromobīli, kas piedāvā vairākus ekskursiju maršrutus.

Pavisam jauna vieta, kur aiziet gan izkustēties, gan atpūsties, ir Sporta komplekss, kurā ir baseins, ūdens atrakcijas, trenažieru zāle un notiek dažādas sporta nodarbības.

Ja Siguldā iepatīkas tik ļoti, ka negribas braukt projām, tad viesnīcu te netrūkst. Vienmēr varēs atrast naktsmājas un padarīt skaisto atpūtu Siguldā vēl ilgāku, jo noteikti visu, kas ir to vērts, nevar paspēt apgūt vienā dienā. Ja nav laika garām brīvdienām, tad drīzumā jāieplāno vēl kāds brauciens uz Siguldu, jo vasara un rudens noteikti ir aktīvākais pasākumu, koncertu un citu notikumu laiks Siguldā.
Koncertzālē un Pilsdrupu estrādē uzstājas Latvijā un pasaulē zināmi mākslinieki, risinās vairāki mūzikas festivāli, kas pulcē apmeklētājus ne tikai no Latvijas.