kontakt lecesSievietes acis izceļ ar skropstu tušas, acu zīmuļa un acu krāsu palīdzību, bet to var izdarīt arī ar krāsainām kontaktlēcām, kas radīs burvestībai līdzīgu efektu —  vienā mirklī mainīs acu krāsu vai esošo krāsu padarīs daudz izteiksmīgāku un košāku. Krāsainās lēcas ir pazīstamas jau ilgu laiku. Tās izmanto gan tie, kuriem vajadzīga redzes korekcija, gan tie, kuri vēlas iegūt tikai vizuālu efektu.

Daži fakti par krāsainām kontaktlēcām

  • Krāsainās lēcas ir acīm un redzei pilnībā nekaitīgas, jo krāsas slānis ir iekšā lēcā, tāpēc tas nenonāk saskarē ar acs virsmu.
  • Krāsainās lēcas var pielāgot savām redzes īpatnībām un pasūtīt tās ar vajadzīgajām dioptrijām, kas ļaus izmantot lēcas ikdienā kā efektīvu redzes korekcijas līdzekli.
  • Krāsainās kontaktlēcas tāpat kā parastās lēcas pieejamas dažāda ilguma lietošanai — vienas dienas, divu nedēļu vai mēneša lietošanai.
  • Krāsainās lēcas nopērkamas gan dabiskos, gan īpaši košos toņos, kā arī karnevāla tipa lēcas, kas būs noderīgas dažādos pasākumos, kur nepieciešams izveidot kādu neparastu vizuālo tēlu.
  • Krāsaino lēcu kopšana un lietošana ir tāda pati kā parastajām lēcām.

Pirms lēcu iegādes jādodas pie acu ārsta

Ja vēl nekad nav lietotas lēcas un ir vēlme sākt tieši ar krāsainajām lēcām, tad jebkurā gadījumā pirmais solis ir vizīte pie acu ārsta. Viņš pārbaudīs acu veselību un piemērotību kontaktlēcu lietošanai. Ja ārsts neatklās nekādas problēmas, tad sniegs rekomendācijas par to, kuras lēcas būs piemērotākas un kā tās pareizi lietot. Varbūt arī tiks piedāvāta iespēja izmēģināt kādus lēcu veidus, lai jau labāk zinātu, kādas krāsainās lēcas iegādāties, jo nereti lēcu krāsa, kas ir uz iepakojuma, dabā ir nedaudz blāvāka, kā arī to ietekmē dabiskā acu krāsa. Ja vajadzīgas krāsainās lēcas ar dioptrijām, tad acu ārsts izrakstīs recepti, pēc kuras varēs nekļūdīgi veikt pirkumu.

Kur pirkt krāsainās lēcas?

Krāsainās lēcas var iegādāties jebkurā optikā, kur pieejamas brilles un parastās lēcas. Kā arī var izvēlēties krāsainās lēcas no plašā piedāvājuma, kas ir interneta veikalos. Krāsainas lēcas tur būs pieejamas plašā izvēlē. Pirkums būs tikpat vienkāršs kā jebkurā citā interneta veikalā. Varēs izvēlēties ērtāko samaksas un piegādes veidu. Tas ir ērti tiem klientiem, kuriem nav laika un iespēju doties uz optiku. Pērkot krasainās lēcas internetā, labāk un drošāk izvēlēties uzticamu pārdevēju, kam jau ir laba reputācija.

Krāsainās lēcas būs labs palīgs, ja vēlaties iegūt jaunu vizuālo tēlu vai paspilgtināt jau esošo. Lai gan dabiskā acu krāsa nav maināma, to nosaka ģenētika, tomēr krāsainās lēcas ļauj panākt efektu, ka acu krāsa ir pavisam cita — tāda, kādu vienmēr esat vēlējušies.