Grāmatvedis, protams, ir katra uzņēmuma svarīgākais darbinieks. Bieži vien pat uzņēmuma direktors nesaprot neko no uzņēmuma grāmatvedības programmas, datiem un lielajiem atskaišu kalniem. Un kas gan tas par uzņēmumu, kurā sava grāmatveža nav nemaz?

Ja uzņēmums ir jauns, iespējams, ka grāmatveža vēl nav. Tad jāsteidz tāds laicīgi uzmeklēt. Kur meklēt? Noteikti var sākt ar darba sludinājumu ievietošanu. Iespējams, ka ss.lv nav labākais portāls, kur meklēt nopietnus darbiniekus, tomēr, kas zina, varbūt tiek iesūtīts kāds patiešām vērtīgs CV?

Ja grāmatvedis nepieciešams tikai periodiski, piemēram, uz atskaišu nodošanu, var izmantot vienkāršus grāmatveža pakalpojumus. Šādi darbinieki parasti palīdz vairākiem uzņēmumiem vienlaikus. Lielie uzņēmumi neatļaujas šādu pakalpojumu, jo darbinieks vajadzīgs patstāvīgi, visu laiku.

Uzņēmumam noteikti vajadzēs iegādāties arī grāmatvedības programmu. Šeit ir samērā liela izvēle. Grāmatvedības programmas ir dažādas, piemērotāko var piemeklēt attiecīgi izvērtējot uzņēmuma īpatnības un vajadzības.

Vai grāmatvedi var atrast internetā? Runā, ka internets ir visvarens un tur var atrast praktiski visu. Noteikti arī ar grāmatvedību internets var palīdzēt. Kāpēc uzņēmumam nekļūt pavisam inovatīvam un neieviest on-line grāmatvedi? Lai darbinieks strādā no mājām vai sava privātā ofisa un pieslēdzas tīklam pēc vajadzības, piemēram, uz sapulcēm.

Arī tad, ja esat izlēmis veidot savu interneta veikalu, jums būs nepieciešama grāmatveža palīdzība. Kā gan savādāk pareizi un legāli sakārtot atskaites? Ne visu informāciju var atrast ar Google palīdzību vai uzdodot jautājumus forumos. Grāmatvedība ir gana piņķerīga joma, kurā pats saviem spēkiem izkulties nevarēsiet…

Atrast labu grāmatvedi internetā var. Kur gan citur apgrozās visi darba devēji un ņēmēji. Izmantojiet darbinieku meklēšanas portālus, jautājiet draugiem, paziņām un partneriem – caur “sakariem” arī iegūstama vērtīga informācija. Atcerieties, ka grāmatvedis ir jūsu uzņēmuma smadzenes. Viņa pārziņā būs visas finanses – esiet uzmanīgi savā izvēlē. Jo šis nebūs vienkārši “noliktavas darbinieks”, šim cilvēkam ir jābūt uzticības personai, kuras rokās drīkst atrasties konti un finanšu pārskati. Veiksmi atrast SAVU grāmatvedi!