izvēleKādā no TV reklāmām dzirdams jautājums, kas patiesībā ikvienam patērētājam ir ļoti būtisks — Kā izvēlēties, kad viss šķiet vienāds? Ko varētu atbildēt uz šo jautājumu tad, ja savā starpā jāsalīdzina autokolas un jāizvēlas īstā tieši sev? Kā nekļūdīties un šķietami līdzīgu piedāvājumu vidū izdarīt vislabāko izvēli?

 

  • Izvēlies to, ko iesaka draugs

 

Autoskolas izvēle ir pietiekami svarīgs jautājums, lai to kārtīgi apdomātu un paļautos uz uzticamu informāciju. Draugi un tuvinieki ir tie cilvēki, kuri teiks patiesību un atklās savas pieredzes plusus un mīnusus. Tāpēc šim viedoklim un ieteikumiem tiešām var uzticēties, jo tam nevajadzētu būt ar kādu mārketinga pieskaņu, kā tas var gadīties, ja padomu meklē pie nezināmiem cilvēkiem un virtuālajā vidē.

Īpaši grūta izvēle var būt tad, ja plānots autoskolu apmeklēt Rīgā vai kādā citā no lielajām pilsētām. Jo autoskolas Rīgā ir ļoti lielā skaitā. Tāpēc sākumā var šķist, ka izvēle ir gandrīz vai neiespējamā misija. Tāpēc ir labi paļauties uz uzticamiem informācijas avotiem. Radu un draugu lokā noteikti ir kāds, kurš pēdējos gados ir apmeklējis autoskolu, tāpēc ir vērtīgi ievākt ziņas un atsauksmes.

 

  • Meklē kvalitātes novērtējumu

 

Ja nav uzticamu ziņu no tuvākiem cilvēkiem par autoskolām, ko viņi rekomendē, tad vienmēr var paļauties uz vispārpieņemtajiem kvalitātes kritērijiem. Visas autoskolas tiek vērtētas pēc vienādiem standartiem.

CSDD mājaslapā ir atrodami saraksti, kur autoskolas novērtētas pēc tā, kāds procents kursantu sekmīgi nokārto eksāmenus un iegūst autovadītāja apliecību. Šie kritēriji var palīdzēt izvērtēt, kurai autoskolai ir kvalitatīvāka apmācība, kas labāk sagatavo kursantus eksāmeniem. Un tas jau arī ir pats galvenais kritērijs, jo visi taču grib ātrāk pabeigt apmācību un pēc iespējas sekmīgāk nokārtot teorijas un braukšanas eksāmenus.

Šādi kvalitātes saraksti CSDD mājaslapā pieejami ne tikai par autoskolām kopumā, bet arī par braukšanas instruktoriem. Instruktora izvēle ir katra paša kursanta ziņā, tāpēc šāds novērtējums palīdz izdarīt labāko izvēli. Instruktoru prasmes un kvalitāte var būt atšķirīga, tas attiecīgi izšķir to, cik ilga un efektīva būs braukšanas apmācība.

 

  • Salīdzini ar savām individuālajām vajadzībām

 

Nevajadzētu arī aizmirst salīdzināt to, ko piedāvā autoskolas, ar to, ko tieši jūs no tām sagaidāt, kas atbilst  jūsu vajadzībām. Jāizvērtē tādi specifiksi kritēriji kā apmācību ilgums, dažādu apmācību grupu pieejamība, autoskolas atrašanās vieta un citas būtiskas lietas. Protams, ka nevar nevērtēt arī cenu, jo katrs taču gribēt samaksāt nedaudz mazāk.

Tomēr ar vilinošajiem reklāmu piedāvājumiem vajadzētu būt uzmanīgiem, jo šķietami labais ne vienmēr tāds ir arī patiesībā. Laba reklāma pievilina klientus, bet uz izmaksām jāskatās kritiski, precīzi izvērtējot, cik un kas patiesībā izmaksās.

Tad, kad izvērtē, kuri kritēriji ir būtiski, kuras autoskolas var kaut ko atbilstošu un labā kvalitātē piedāvāt, tad to arī vajadzētu izvēlēties. Nepārdomāta un pārsteidzīga izvēle, nesamērojot piedāvājumu ar savām reālajām vajadzībām, var dārgi maksāt, jo var zust apmācību kvalitāte, apmācības var ieilgt, pieaugt izmaksas. Un var būt arī vēlēšanās padoties un pamest apmācības.

Tomēr ne viss ir atkarīgs tikai no autoskolas. Vajadzīga arī pietiekama personīgā motivācija un apņēmība koncentrēties tam, kas notiek autoskolā. Jo tā patiešām ir īsta skola, nevis kāds interešu pulciņš, kur var nākt vai nenākt. Jo lielāka apņēmība, jo labāks un ātrāks būs rezultāts.