krēsliKrēsls var šķist nebūtisks elements kopējā interjerā. Bet patiesībā krēsliem ir ļoti liela nozīme tajā, cik komfortabli konkrētajā telpā ir atrasties. Jo nevar taču noliegt, ka ļoti liela daļa laika tiek pavadīta sēdus stāvoklī. Darbā tas ir pie rakstāmgalda, mājās sēžam pie ēdamgalda, pie televizora. Tāpēc krēsls ir ļoti svarīgs. Un tas ir jāizvēlas atbilstoši konkrētajai telpai un tās plānotajam pielietojumam.

 

  • Darba vietā jāizvēlas ergonomisks krēsls

 

Tiem, kuriem ir sēdošs darbs birojā, noteikti jāparūpējas, lai darba stundas tiktu pavadītas uz kvalitatīva un ergonomiska krēsla. Pretējā gadījumā veselība par sevi ātri liks manīt. Var rasties sāpes mugurā, kājās, sprandā, arī sāpēt galva, jo ķermenis nav pareizā pozā.

Nekas nenotiks, ja neērtā krēslā jāpasēž īstu brīdi, bet tā nevar būt ikdiena darba vietā. Ja krēsls nav ērts, jārunā ar priekšniecību un šis jautājums jārisina. Tā tomēr ir darba devēja atbildība, lai darbiniekiem tiktu nodrošināta ergonomiski aprīkota darba vieta. Biroja krēsli tiek izgatavoti, vadoties tieši pēc tā, lai varētu nodrošināt maksimālu atbalstu un ķermeņa labsajūtu arī garu darba stundu laikā. Jābūt kāju un roku atbalstiem, iespējai regulēt krēsla augstumu, arī ērtai un pietiekami lielai atzveltnei. Arī krēsla polsterējuma un materiāla kvalitātei ir būtiska nozīme.

Birojā krēsls ir tas elements, kurā ir vērts ieguldīt lielāku naudas summu. Jo darbinieks, kurš jūtas darba vietā labi, vienmēr būs produktīvāks un arī apmierinātāks.

 

  • Virtuvē un ēdamistabā — kvalitāte un gaumīgs dizains

 

Mājā krēsli visbiežāk atrodas virtuvē un viesistabā. Daudziem šīs abas funkcijas pilda viena telpa, kas ir vai nav sadalīta zonās. Izvēloties krēslus šīm vietām savā mājā, jau var droši meklēt kaut ko gaumīgu, kas iederas interjerā. Tie var būt oriģināli dizaina krēsli.

Bet jāatceras to visu savienot ar kvalitāti un izturību, jo šiem krēsliem būs pietiekami liela slodze, tāpēc materiāls un ražošanas procesā panāktā izturība ir ļoti būtiska. Lai mājās varētu justies labi, visam ir jābūt pārdomātam, ērtam un arī jāatbilst iemītnieku gaumes izjūtai. Tāpēc nevajadzētu samierināties ar lētāko un pirmo, ko ierauga. Labus krēslus savai mājai ir vērts pameklēt. Domājot par cietiem vai posterētiem krēsliem, par atzveltnēm vai to neesamību, jāņem vēra tas, cik ilgai sēdēšanai konkrētajā vietā krēsli paredzēti.

 

  • Bāra krēsli — oriģināla izvēle gan virtuvei, gan atpūtas zonai

 

Vēl viena oriģināla izvēle dažādām mājokļa un atpūtas zonām ir bāra krēsli. Tie izskatās ļoti labi, ja izvēlēts pareizais izmērs un dizains. Bāra krēsli arī aizņem salīdzinoši maz vietas un ļauj variēt ar interjeru, ierīkojot bāra vai virtuves leti. Un neviens jau nav teicis, ka bāra krēsli neiederas arī birojā — ēdamzonā vai atpūtas zonā. Ja bāra krēsli paredzēti ilgākai sēdēšanai, tad labāk izvēlēties polsterētus un ar atzveltni, lai nodrošinātu vēlamo komfortu.

Krēsli ir svarīgs un ļoti funkcionāls elements, kas ļauj radoši pieiet interjera risinājumiem. Tomēr visbūtiskākā ir krēsla praktiskā funkcija konkrētajā vietā.