1. gada kāzu sezona jau rit pilnā sparā. Katru nedēļu pamanām kāziniekus un ar baltām lentēm rotātas automašīnu rindas. Arī es esmu šogad iesaistīta kāzu juceklī, jo precas mana māsa, kurai esmu piekritusi palīdzēt sarīkot šo nozīmīgo dienu. Lai gan visu plānot un rēķināt sākām jau agrā pavasarī, tomēr vienalga ir sajūta, ka laika pietrūkst, jo ne jau tikai kāzas aizņem ikdienu. Ir taču darbs un citas lietas. Tāpēc tagad, kad palicis pēdējais finiša mēnesis līdz kāzām, ir jāsaspringst ar gatavošanās darbiem.

 

  • Līgavas kleita, kas piesaistīs skatienus

 

Katra līgava taču visu mūžu sapņojusi par skaistāko kleitu šai dienai. Māsa savu kleitu sākumā meklēja katalogos un veikalos, bet neko patiešām savu tā arī neatrada. Viņai ir arī specifiskas auguma proporcijas, tāpēc daudzi tradicionālie modeļi nemaz nederēja. Galu galā tikai pirms mēneša nolēma, ka kleita tomēr ir jāšuj.

 

Jā, zinu, ka tas ir riskanti vēlu, bet līgavas vēlmes taču ir noteicošās. Un mēs visi gribējām, lai māsai ir viņas sapņu kleita. Tāpēc tika atrasta šuvēja, kura uzņēmās tik īsā laikā uzšūt kleitu. Tikko bija otrā piemērīšana, kuras laikā, gan jau tika konstatēts, ka kleita ir jāiešuj, jo māsa ir visiem satraukumiem un skriešanu ir pamatīgi nokritusies svarā. Mēneša laikā kaut kur pazaudējusi piecus kilogramus. Un ir bažas, ka mēneša laika, kas palicis līdz kāzām, viņa varētu iekristies vēl vairāk, tāpēc šuvēja jau izdomājusi, kā iestrādāt kleitas mugurpusē lentes, kas ļaus vajadzības gadījumā nedaudz paregulēt kleitu, jo tik vēlu kaut ko pāršūt ir ļoti riskanti.

 

Kleita, kas tagad top, gan ir fantastiska, tāpēc visi krenķi jau ir tā vērti, lai māsa lielajā dienā izskatītos ideāli.

  • Epopeja ar laulības gredzeniem

 

Un vēl jau līdz galam jāatrisina situācija ar laulības gredzeniem. Jaunais pāris sākumā bija nolēmis, ka pasūtīs pie juveliera individuāli gatavotus gredzenus pēc pašu izdomāta dizaina. Atrada juvelieri, kurš par pieņemamu samaksu izgatavos gredzenus. Bet laulības gredzeni kavējās, juvelieris galu gala kaut kur nozuda un pasūtījums jau bija apdraudēts, tāpēc viņi atteicās no tā, jo baidījās, ka beigās vispār paliks bez gredzeniem. Tāpēc laulības gredzeni tagad vēl ir jāiegādājas. Summa, ko var tiem tērēt, jau ir nolemta un atlikta, tagad tikai jāveic izvēle no tā milzīgā apjoma, kādā laulības gredzeni pieejami juvelierizstrādājumu veikalos.

 

Daži varianti jau ir noskatīti, bet laulības gredzeni ir svarīgs pirkums, tāpēc jābūt pārliecībai, ka tie patīk, ir kvalitatīvi. Kā labs variants šobrīd ir izvirzīti Gemmi laulības gredzeni, ko ērti var apskatīt arī internetā. Es gan skubinu viņus izlemt un veikt pirkumu, lai par vienu satraukumu kāzu sakarā būtu mazāk.

individuals-laulibu-gredzens

  • Simtu un viens sīkums

 

Lai gan šķiet, ka par lielākajām lietām un galveno viss ir padomāts un sarūpēts, kad sāk pārdomāt šo īpašo dienu soli pa solim, tad ir skaidrs, ka ir vēl tik daudz sīkumu, kas jāpaveic. Tāpēc sataisīju kārtīgu sarakstu un vienu pēc otra paveicu nepieciešamo, ar košu zīmuli izsvītrojot padarīto. Tas jānopērk, tam jānosūta ziņa, tas jāsazvana, tas jāpasūta, tur jāaiziet, tas jāizdrukā un vēl jāizdara daudzas citas it kā nelielas, bet būtiskas lietas, lai galu galā katrs sīkums šajā dienā būtu pārdomāts un savā vietā. Sākumā, kad piekritu palīdzēt organizēšanā, šķita, ka tā būs tāda meiteņu izklaide, bet galu galā tas ir pārvērties par smagu darbu, kas prasījis ne tikai negulētas naktis, bet arī daudz nervu, jo līgava šajā laikā bijusi nervoza, satraukta un bieži mainījusi savu viedokli :).