veselībaTehnoloģiju laikmetā, kad cilvēki grimst interneta dzīlēs, mēs mēdzam pārāk daudz uzticēties tam, ko atrodam tīmeklī. Protams, internets atvieglo mūsu ikdienu, bet tomēr ir lietas, kas nekādi nav pakārtojamas tīmeklim, piemēram – veselība.

Diemžēl daudzi no interneta lietotājiem ir tik tālu sevi pieradinājuši pie ērtībām esot pie datora, ka arī savu veselību sāk uzticēt kādam, kas atrodas ekrāna tai pusē. Bet, vai tiešām ekrāna otrā pusē kāds ir?

Šai jautājumā lielu lomu spēlē dažādi forumi. Visaktīvāk forumos “uzdarbojas” jaunās māmiņas. Papētot tēmas, par kādām tiek runāts, acis ieplešas un mati ātri kļūst sirmi.

Vai tiešām interneta forumi ir īstā vieta, kur uzdot sekojošu jautājumu – “Vai es esmu stāvoklī?”. Jā, šādi jautājumi sieviešu forumos nebūt nav retums. Tiek uzskaitītas visas iespējamās grūtniecības pazīmes un tad uzdots jautājums – IR vai NAV?

Un tad sievietes metas lemt, ko nelaimīgajai upurei nu darīt. Tikai retā dod visvērtīgāko padomu – vērsties pie ginekologa, nevis sēdēt forumā un zīlēt kafijas biezumos.  Tikai speciālists – ginekologs – spēs pateikt, vai sievietei ir veselības problēmas, vai iestājusies grūtniecība. Kāpēc pakļaut sevi liekam riskam?

Ne tikai tas viens ir atrodams interneta dzīlēs. Noteikti teju ikviens ir pamēģinājis meklētājā ierakstīt kādu simptomu, kas satrauc. Vienalga, kaut vai – asas sāpes labajā sānā. Kas notiek nospiežot ENTER pogu? Atveras simtiem slimību, kas jums varētu būt piemetušās.

Protams, kas meklē, tas atrod. Bet vai nu esat laimīgs, kad sāpes ir nodefinētas kā iespējams vēzis, bruka, aknu saslimšana, problēmas ar zarnu traktu vai galvas audzējs? Šādi jau var iedzīvoties tikai psihiskās problēmās. Kāpēc sevi mocīt ar minējumiem, ja patiesībā, iespējams, jūs vienkārši moka gāzes.

Lūdzu, nežēlojiet naudu profesionāļa apmeklējumam. Nekas, kas uzrakstīts interneta “ārstos” neaizstās apskati klātienē! Man, piemēram, nav saprotams, kā var pastāvēt tādi portāli, kuros jāuzdod jautājumi ārstam. Ko tas dod?

Protams, šoreiz runa nav par portāliem, kas veltīti veselībai, kuros runa ir par fitnesu, uzturu un citām lietām, kas uzlabo mūsu veselības stāvokli. Es runāju par reālu ārstēšanu. Vai tiešām tik daudzi cilvēki uzskata, ka ar forumu palīdzību iespējams veikt sonogrāfiju vai nodot analīzes?

Neesiet muļķi. Neuzticiet savu veselību internetam. Lai cik tas neliktos ērti – uzdot vienu jautājumu. Tas nepalīdzēs. Ārstam ir jāredz cilvēks, nevis izdomāts vārds un avatars.