ziediŠodien katrs var būt uzņēmējs, dizaineris, speciālists vai rakstnieks – internets ir tas, kas mums piešķir īpašas spējas un prasmes, iespēju patverties aiz neredzamās interneta sienas. Mēs lasām, rakstām, komentējam un atļaujamies būt nedaudz vai ļoti rupji. Kāpēc ne, neviens taču neredz mūsu patiesās sejas.

Puķes ar savu mājaslapu

Visam un visiem ir iespēja izveidot savu mājaslapu. Puķes, kurām ir mājaslapa – tā nav tikai metafora. Puķu pasūtīšana internetā ir pakalpojums, kas savu popularitāti ieguvis samērā nesen, bet ar lielu blīkšķi. Visu var pasūtīt internetā, ja nevar – mums tas nepatīk un nav vajadzīgs. Ziedu piegāde uz mājām – pāris klikšķu attālumā. Iegūglē vārdu “rozes” un tev atvērs vairākas mājaslapas, kuras gandrīz vai veltītas šiem ziediem vien.

Katrs otrais garāmgājējs – rakstnieks

Blogs ir vesela iespēju pasaule. Katrs, kam nav slinkums, var rakstīt par jebkādām tēmām. Nav obligāti jābūt lieliskai gramatikai vai spējai izteikties – atliek vien būt datora īpašniekam un prast rakstīt vispār. Tomēr, ja labi padomā, arī rakstīt prasme vairs nav problēma. Priekš tam taču ir izdomāti video blogi – uzstellē kameru sev priekšā un aiziet, blogo vesels.

Kā izveidot patiešām labu blogu?

Labā ziņa ir tāda, ka blogu iespējams izveidot bez maksas, atšķirībā no sakarīgas mājaslapas. Blogu platformu ir pietiekoši daudz, lai izvēlētos patiešām labu, tādu, kas ir funkcionāla un ērta. Toties, ja gribas izveidot savu mājaslapu, tad var nākties ieguldīt lielākus naudas līdzekļus. Katrā ziņā, deviņas ādas kā iesācējam jums neviens nenodīrās, ja vien nav milzīgas ambīcijas.

Tipiskā blogā autors pļāpā par savām izjūtām un pārdomām, raksta par visu ko. Liek pa vidu ierakstiem mīļāko mūziku un personīgas bildes. Mājas lapai ir viens noteikts temats, tas ir informācijas avots, nevis dienasgrāmata.

Atklāti sakot, man nav skaidrs, kam vajadzīgi blogi vispār. Manuprāt, tā ir tikai savu ideju un sava viedokļa pierakstīšana. Kāpēc kāds vispār ko tādu lai lasītu? Bet nu… Katram savs, kā saka.

Mājaslapa savam biznesam

Interneta lietotāju skaits un internetā veikto darījumu apjoms pieaug ļoti strauji. Mainās arī pircēju paradumi, kas dažādas preces un pakalpojumus iegādājas ar interneta starpniecību. Moderno tehnoloģiju attīstība ražotājiem ir pavērusi milzīgas tirgus iespējas tieši globālajā tīmeklī. Ja jūs ar interneta starpniecību vēlaties uzsākt vai attīstīt savu biznesu, taču jūsu rīcībā nav lielu naudas līdzekļu, ko ieguldīt mājaslapas izveidē, tad var sākt ar bezmaksas platformām, kas piedāvā izveidot savu mājaslapu.

Bezmaksas versijā nekad nebūs jūsu izvēlētais nosaukums vien, piemēram, happyrent.lv. Vienmēr būs “piekabināts klāt” arī platformas nosaukums, piemēram, happyrent.mollers.lv. Lai noņemtu šo nosaukumu, kas jums nav vajadzīgs, nāksies iegādāties domēnu. Parasti abonēšanas maksa ir apmēram 10 EUR mēnesī.

Lai izveidotu patiešām labu un skatāmu mājaslapu, noteikti jāpadomā par nosaukumu. Tam jābūt tādam, kas labi paliks atmiņā. Cilvēki mēdz aizmirst visu, kur nu vēl mājaslapu nosaukumus. Līdz brīdim, kad potenciālais klients tiks pie datora (ja redzējis jūsu reklāmu uz ielas), nosaukumus, kas ir garš vai ārzemniecisks, jau būs piemirsies.

Visi nosaukumi jau aizņemti

Veidojot jaunu mājaslapu klienti bieži saskaras ar problēmu, ka vēlamie nosaukumi jau ir aizņemti. Par to vajadzētu padomāt laicīgi un izvēlēties vairākus nosaukumus mājaslapai. Pavisam noteikti liela daļa jau būs aizņemti, bet vienmēr nostrādā shēma – jo vairāk būs izdomāts, jo lielāka iespēja atrast brīvo.

Mājaslapu izveidot nav grūti. Galvenais ir ņemt vērā nosacījumus, lai tā izskatītos labi un būtu pārredzama. Ikviens var izveidot tieši tādu mājaslapu, kas patiks gan pašam, gan potenciālajiem klientiem un apmeklētājiem. Lai jums veicas!