Vispār esmu pārsteigts, cik ātri cilvēki spēj pielāgoties visam jaunajam. Un aizmirst, kā bija pavisam nesen. Tagad tik daudzas lietas šķiet jau ikdienas norma. Bet ir pagājuši tikai daži gadi, varbūt desmitgade, kopš notikusi tāda strauja attīstība daudzās jomā, it īpaši modernajās tehnoloģijās.

Es pats savu pirmo telefonu ieguvu tikai desmitajā klasē, tādu mazu Siemens, kas darbojās ar Okarti. Un internets bija tāda ekskluzīva iespēja, ko varēja dažas reizes nedēļā izmantot skolas datorklasē. Un arī tad tas bija tikai e-pasts un vēl dažas konkrētas vietnes, arī čats.

Bet kas notiek tagad? Viss, ko vien gribam, ir vienā mazā ierīcē, ko bez vadiem un lieliem raidītājiem varam ielikt savā somā un pat kabatā. Viedtālrunis, planšetdators, pat viedpulkstenis — tas ir neiedomājams komforts, ja salīdzina vēl ar laiku pirms piecpadsmit gadiem. Jaunā paaudze tagad vispār nezina, ka var būt arī savādāk.

Mans dēls, kurš iet bērnudārzā, visu pasauli uztver kā skarienjūtīgu un ritināmu. Kad kādā atvilknē atradu neejošu telefonu, kas man bija pirms vairākiem gadiem, dēls bija aizrāvies un sajūsmā, jo tas bija ar pogām. Viņam tas šķita kaut kas ekskluzīvs un pat dīvains.

Viss, kas vajadzīgs, ir ap mums

Tā galvenā ērtībā, pie kuras, manuprāt, tagad tik ātri esam pielāgojušies, ir informācija, saziņa un pieejamība rokas stiepiena attālumā. Un to vistiešākajā veidā nodrošina internets un modernās ierīces. Es varu sēdēt dīvānā un pat nepakustēties, bet vienā brīdī sazināties ar VID, iesniegt deklarāciju, pēc brīža Skype sarunāties ar māsu, kura ir Anglijā, bet pēc tam saslēgties ar savu darba kolektīvu, lai strādātu pie viena projekta Google dokumentos. Bet kādā brīvākā piecminūtē varu arī ieskriet sev interesējošā interneta veikalā, lai pasūtītu vajadzīgās preces. Un es šajā laikā nebūšu pat piecēlies no savas sēdvietas. Kaut ko tādu pirms desmit un vairāk gadiem mēs nebūtu varējuši iedomāties.

Nebeidzamas iespējas jebkurā vietā un laikā

iespejasTieši tehnoloģiju un interneta attīstība ir pavērusi tik strauju izaugsmi daudzās jomās un mainījusi to, kā tiek organizēta ikdiena, kā notiek tirdzniecība, pakalpojumu sniegšana, pārvaldība un saziņa. Esam tik ļoti pieraduši, ka jebkura brīdī varam izdarīt visu, ko vien vēlamies. Un tas aizņem tikai mirkli.

Atceros laiku, kad vecāku mājā laukos telefonam zona bija tikai vienā istabā, bet pa ceļam uz turieni vispār bija ceļa posmi, kad tīkla nebija. Tagad varam meža vidū internetā skatīties filmas un iepirkties interneta veikalā, kur visu ar klikšķi apmaksājam no sava bankas konta.

Vēl tikai pasakiet, ka tās nav neiedomājamas ērtības!
Es pat nupat pasūtīju auto detaļas internetā. Vēl pirms dažiem gadiem man šķistu, ka auto detaļas pirkt internetā ir dīvaini un pat riskanti, bet tagad tas šķiet normāli, jo pakalpojums un pieejamība ir tā attīstījusies, ka tieši internetā varu atrast auto detaļas vislielākajā izvēlē, augstā kvalitātē un par labām cenām. Internets ir izkonkurējis tos auto preču veikalus, ko iepriekš apmeklēju.