rupes par ādu

Manuprāt, daba ikvienu cilvēku ir radījusi skaistu un unikālu. Tomēr es to sapratu diezgan vēlu. Savus pusaudzes un jaunietes gadus pavadīju kompleksos. Vēlējos, kaut man būtu savādāka seja, ideāls augums, nebūtu pumpu utt. Es sevī gandrīz neko nemīlēju. Tomēr pienācā brīdis, kad es spogulī sāku saskatīt skaistu cilvēku.

Šīs pārmaiņas bija saistītas ar to, ka es nobriedu emocionāli un dvēseliski. Sāku uz savu ķermenis skatīties daudz savādāk, saudzīgāk, ar lielāku mīlestību. Un tieši tad es arī apzināti sāku par to rūpēties. Šobrīd varu teikt, ka manas skaistumkopšanas un sevis mīlestības pamatā ir rūpes par savu ādu. Un šīs rūpes ietver ļoti daudz ko. Par to arī nedaudz pastāstīšu.

Kas iekšā, tas ārā jeb āda reaģē uz organismas veselību

Āda ir visa organisma spogulis, kas parāda, kāda ir iekšējo orgānu veselība. Tāpēc es jebkuras pazīmes uz ādas skatu arī visa organisma kontekstā. Kā es jūtos? Par ko ādas problēmas varētu liecināt? Vai esmu parūpējusies par savu vispārējo veselību?

Savā ziņā āda arī parāda to, kādi ir mani ēšanas paradumi, cik tie ir veselīgi un organismam noderīgi. Kad es to sapratu un sāku izrevidēt savus uztura paradumus, pēc kāda laika varēju novērot būtiskus uzlabojumus savas ādas izskatā. Sākot ēst vairāk dārzeņu, augļu, atsakoties no junk food un samazinot cukura daudzumu, āda kļuva daudz tīrāka, mirdzošāka, izskatījās veselīgāka.

Liela loma bija arī tam, ka sāku pievērst uzmanību, cik daudz ūdens izdzeru. Līdz šim par to nesatraucos un īpaši nedomāju. Ūdens daudzuma palielināšana arī ļoti pozitīvi atsaucās gan uz kopējo veselību, gan ādas izskatu un pašsajūtu.

Vizītes pie dermatologa

Sākot vairāk domāt par savas āda stāvokli, es arī pievērsu uzmanību dzimumzīmēm, kuru man ir ļoti daudz. Līdz šim tām īpaši nepievērsu uzmanību, nesargāju no saules un arī neizvērtēju to stāvokli. Kad iedziļinājos ādas veselības jautājumos, šķita loģiski, ka jāapmeklē dermatologs. Pirmo reizi, kad apmeklēju dermatologu, viņš rūpīgi pārbaudīja visas lielākās dzimumzīmes.

Dermatologs rekomendēja vienu no dzimumzīmēm noņemt, jo tā atradās vietā, kur to rīvēja krūštura mala. Dermatologs apgalvoja, ka šāda traumēšana var radīt negatīvas sekas un veicināt nevēlams pārmaiņas dzimumzīmē. Dermatologs ieteica dzimumzīmes noņemšanu ar lāzeru. Tā esot mazsāpīga, ātra, brūce sadzīst ātri. Dermatologs nemaz nekļūdījās, dzimumzīmes noņemšana klīnikā eraesthetic.lv bija vienkārša. Un es izvairījos no iespējamām veselības problēmām nākotnē.

Dabīga kosmētika un ādas kopšanas līdzekļi

Jau ilgāku laiku savai ādai izvēlos tikai pārbaudītus un dabīgas izcelsmes kopšanas līdzekļus un kosmētiku. Skatos, lai uz iepakojuma būtu norādes, ka sastāvdaļas ir organiskas, ka līdzekļi nesatur nevēlamas vielas.

Vislabāk to var atpazīt, ja līdzeklim piešķirts attiecīgs sertifikāts, piemēram, ECOCERT, NORDIC SWAN un citi. Nav arī tā, ka šādu kosmētiku un līdzekļus izmantoju daudz, lietoju arī parastu ūdeni un produktus no savas virtuves, ko ļoti labi var izmantot skaistumkopšanā.

Labs miegs ir nenovērtējams

Protams, es nevaru nepieminēt vēl vienu slepeno ieroci, kas man palīdz saglabāt veselīgu ādu, it īpaši sejas ādu. Un tas ir miegs. Katru nakti vismas 7-8 stundas kvalitatīva miega. Jo vecāka palieku, jo lielāku iespaidu uz organismu atstāj nepietiekams un nekvalitatīvs miegs. Ja divdesmit gadu vecumā negulēta nakts nekādas pēdas sejā neatstāja, tad jau pēc trīsdesmit gadu vecumā to uzreiz var pamanīt.