sava-istabaAtceroties bērnību pār muguru pārskrien patīkami šermuļi. Kuram gan bērnībā sava privātā sektoriņa – štābs, paslēptuve… Tā bija vieta, kurā darīt visu, ko sirds kāro, vieta, kuru iekārtot vien pēc sava prāta.

Ar ko bērnība atšķiras no pieaugušā dzīves? Ar to, ka nav, kur paslēpties, sava telpa jādala ar citiem, ar savu ģimeni, nav SAVAS zonā, kurā drīkst AIZLIEGT ieeju citiem cilvēkiem.

Tomēr, kas būtu, ja mēs pamēģinātu sev šādu telpu izveidot?

Privātā telpa pieaugušajam ar bērnības garšu un smaržu.

Kāda izskatītos jūsu istaba, ja to varētu iekārtot tikai pēc savas gaumes? Vai esat radošs cilvēks, domājošs, ideju cilvēks? Pamēģiniet vismaz vienu sienu savai istabai nokrāsot ar tāfeļu krāsu! Un tas nebūt nenozīmē, kas sienas būs melnas, kā skolas tāfele. Nu jau ir pieejamas arī krāsainas tāfeļu krāsas, kas nebūt neatšķirsies no parastām, krāsotām sienām. Toties jūs visas idejas un ķēpājumus varēsiet pierakstīt uzreiz, nemeklējot papīru un pildspalvu, kā ierasts ofisā!

Fotogrāfijas, kuras atgādina bērnību.

Fotogrāfijas vienmēr liek gremdēties atmiņās. Ieviesiet savā istabā nelielu fotostūrīti. Un nelieciet tur bildes, kuras redzamas jūsu ģimenes albumā. Ģimene lai paliek jūsu koptelpās. Šī ir JŪSU privātā istaba. Piekariet pie sienas kādu ķecerīgu skolas laika bildi, bildes no copes ar draugiem vai vienkārši plakātu ar auto, kuru reiz vēlaties redzēt savā pagalmā.

Fotogrāfijas ienes nedaudz nostaļģijas ik vienā telpā. Ja jūs personalizējat savu istabu, dariet to pēc sajūtām, pēc tā, ko liek sirds.

Esiet nedaudz egoists

Iekārtojot telpu sev vien, ir jāprot būt egoistam. Kaut uz mirkli nedomāt par citu interesēm un vajadzībām. Šī būs tikai jūsu telpa. Ja esat mednieks, apkariet istabu ar savām trofejām, ieročiem un patronām – diez vai citur mājā tas ir atļauts… Ja esat mākslinieks – apgleznojiet sienas un radiet savu īsteno mākslas telpu, kur rodas iedvesma jauniem un jauniem darbiem.

Uz brīdi ir atļauts aizmirst par ikdienas pienākumiem – bērnu izņemšanu no bērnudārza, zobu balināšanu (http://www.apinesklinika.lv/pakalpojumi/zobu-balinasana/) , auto remontu – lai padomātu par sevi.

Sava telpa, tā ir privāta zona, kurā cilvēks drīkst pabūt ar sevi. Tai ir personalizēts interjers, kurš mēdz neatbilst nekādiem vispārpieņemtiem standartiem. Tieši tāpēc tā ir viena cilvēka telpa. Kā štābs bērnībā, kā namiņš kokā.