street viewKopš internetā pieejamas Google kartes un satelīta attēli, to piedāvātās iespējas ir kļuvušas par mūsu ikdienu. Ja esam ieplānojuši pikniku parkā vai pastaigu pa kādu pilsētu, varam nosūtīt draugiem saiti ar maršrutu vai atrašanās vietu, lai viņiem nebūtu jāmeklē mūs vai telefoniski sarežģīti jāskaidro mūsu lokācija.

Street Wiew jeb ielas skats

Viens no Google karšu jaunumiem ir ielas skats. Atrodot adresi vai zinot interesējošā objekta aptuveno atrašanās vietu, mēs varam izvēlēties saiti ar nosaukumu Street Wiew un pārslēgties uz ielas skatu, lai virtuāli apmeklētu vajadzīgo vietu.

Pārslēdzoties mēs atrodamies ielas vidū un varam pagriezties par 360 grādiem, lai aplūkotu, kas atrodas mums apkārt. Ielas vidū ir bultas, kas uzzīmētas uz asfalta un ielu nosaukumi, lai vieglāk orientētos. Atkarībā no jūsu interneta ātruma, sajūta ir līdzīga tai, kad braucat pa ielu ar auto un lūkojieties apkārt. Vai dodaties pastaigā pa pilsētu. Šādi var “izstaigāt” visu pilsētu, ja vien ir tāda vēlme.

Google “draudziņš” Pegman

Gadījumā, ja karte neatpazīst objektu pēc nosaukuma, bet jums ir zināma tā atrašanās vieta, sameklējiet cilvēciņu kartes kreisajā stūrī virs tālummaiņas regulētāja. Ja tas ir dzeltenā krāsā, tad šai vietā pieejams ielas skats. Ja pelēks – ielas skats nav pieejams. Google šim cilvēciņam pat ir devusi vārdu – Pegman.

Google mikroautobuss, kas bildē ielas

Lai virtuālais ceļojums vispār būtu iespējams, būtu jānofotografē visa pilsēta panorāmas režīmā. Google, lai to padarītu iespējamu, izmanto mikroautobusu, panorāmas kameru un GPS sistēmu. Tika izvēlēts 45 000 ASV dolāru vērts aprīkojums, kura uzstādīja uz busiņa jumta un sūtīja ielās.

Sistemātiski izbraucot visas pilsētas ielas, Kanādas ražotāja “Immersive Media” panorāmas kamera, kas atgādina lodi ar actiņām, ar visām 11 lēcām fiksē apkārt notiekošo un saglabā datoros. Vai spējat maz iedomāties, par kādu datu apjomu te ir runa?

Ko tik šis mikroautobuss nav savā ceļā saticis un fiksējis – krāpjošus pārus, kakājošus suņus un dīvainas parādības. Tiešām, reiz kāds vīrietis aplūkojot ielu skatus bija pamanījis savu sievu kopā ar citu vīrieti! Šeit vairs nepalīdzēs ziedu piegāde un piedošanas vārdi. Ziedu piegāde (http://flowersexpress.lv/) ar savu auto ielās sastopama biežāk kā Google mikroautobuss.

Pieejamība

Visām pasaules pilsētām vēl šis pakalpojums nav pieejams. Bet zinot Google ambīcijas, drīz būs!