slimības_diagnoze_internetāEsam aizgājuši par tālu. Mēs esam tik ļoti aizņemti vai vienkārši slinki, ka vairs neejam pie ārstiem. Priekš tam ir izveidotas tādas mājaslapas, kurās iespējams iegūt ārsta konsultāciju. Vai tas ir jēdzīgi?

Kā noteikt diagnozi attālināti?

Protams, prieks, ka Latvijā ir tāds žurnāls kā Ārsts. Un attiecīgi tāda paša nosaukuma interneta portāls, mājaslapa. Šī ir patiešām noderīga vietne, jo sniedz informāciju par dažādām, ar veselību saistītām tēmām.

Bet vai patiešām ir labas tādas vietnes, kas solās cilvēku izārstēt attālināti to nemaz nesatiekot? Tās ir pilnīgas muļķīgas! Tikai un vienīgi speciālists var ārstēt cilvēku, izrakstīt receptes un noteikt diagnozes.

Veselīgākā virtuālā vide Latvijā

Interneta portāli, kuri saistīti ar veselības tēmu ir patiesi laba vieta, kur smelties zināšanas. Kāda ir laba mājaslapa?

  • UZTICAMS ZINĀŠANU AVOTS – nepastarpināta, zinātniskos pētījumos balstīta informācija no ārstiem. Visu publikāciju autori ir profesionāļi
  • PALĪGS situācijās, kad nepieciešams medicīnisks padoms, informācija par veselību vai iedvesma veselīgai un harmoniskai ikdienai
  • veselības nozares profesionāļu VIEDOKĻI
  • ērts veids, kā virtuāli ATRAST SAVU SPECIĀLISTU, kurš spēs palīdzēt vislabākajā veidā
  • ārstniecības un veselīga dzīvesveida AKTUALITĀTES
  • veselīgo notikumu KALENDĀRS
  • reģistrētiem lietotājiem ir unikāla iespēja izveidot savu VIRTUĀLO VESELĪBAS KARTOTĒKU
  • kvalitatīvs, vērtīgs, oriģināls SATURS

Portāla filozofija – vesels cilvēks  ir veselas vides stūrakmens. Mūsdienu dzīves ritmā nepieciešama informācija, kas ļauj saskatīt likumsakarības – ka veselība, labsajūta un harmoniska dzīve ir daudzu komponentu kopums. Medicīna ir saistīta ar ekoloģiju, pārtikas rūpniecību, enerģijas ražošanu un citām dzīves jomām.

Visi ārsti vienā mājaslapā

Savas mājaslapas parasti ir poliklīnikām. Dažkārt arī kāda ginekologa privātprakse vai zobārstniecība izveido savu mājaslapu. Tomēr šāda veida mājaslapās vienmēr ir tikai kontakti un kāds noderīgs raksts. Šeit nekad nav nekādu attālināto konsultāciju – paši pierakstieties un ārstējieties klātienē, kas vēl nebūs! Ginekoloģija, zobārstniecība – nekas, absolūti nekas no tā visa nav īstenojams neklātienē.

Jāsaka, ka ļoti bezatbildīgi uzvedas tie cilvēki, kas uzskata – uzdošu savu sāpi kādā portālā un gaidīšu skaidri formulētu diagnozi. Kārtējās muļķības! Vai patiešām jūs uzskatāt, ka varat pareizi raksturot savus simptomus? Iespējams, ka mēģināt apgalvot, ka jums piemīt stipras galvas sāpes, bet patiesībā tās nemaz nav TIK stipras. Jums gudrā forumā pateiks, ka jūs nomoka migrēna, bet patiesībā tās ir parastas galvas sāpes, kas rodas dēļ lielā noguruma.

Beidziet muļķoties, interneta nav tā vieta, kur ārstēties. Internetā var veikt pirkumus, var skatīties filmas, mācīties, rakstīt un lasīt, bet nekad ne ārstēties. Cilvēki, mīļie, tas reiz būtu jāsaprot un jāņem par pilnu ārsti, kas dienu no dienas strādā un gādā par mūsu veselību.

Internets mēdz būt kaitēklis

Ja runa ir par veselību, tad gribas internetu saukt par kaitēkli. Tas ne tikai kaitē mūsu veselībai pats par sevi, bet arī vēlas mums atņemt ārstēšanās iespējas. Forumi un portāli, kas nav mediķu apstiprināti, nav tas pats kas poliklīnika un saruna ar ārstu klātienē.