kāpēc mazulim ir nepieciešams iegādāties šūpuļkrēsluGādājot visu nepieciešamo gaidāmajam mazulim, par daudzām lietām nav šaubu, ka tās ir vajadzīgas. Bet par citām ir pārdomas, vai vajag? Varbūt tā ir lieka greznība, ko nemaz nevajag? Tādas domas noteikti ir daudziem topošajiem un jaunajiem vecākiem, kuri skatās uz šūpuļkrēsliņu un domā — pirkt vai nepirkt, kāds no tā būs ieguvums?

Šūpuļkrēsls patiesībā ir ļoti noderīgs palīgs jaunajiem vecākiem bērna pirmajos dzīves mēnešos.

Mammai brīvas rokas

Pirmajos dzīves mēnešos mazulis daudz raud, daudz guļ, grib daudz laika pavadīt mammai uz rokām. Tas var būt nogurdinoši jaunajiem vecākiem, viņiem trūkst spēka, sāp mugura no mazuļa nēsāšanas. Lai gan labākā vieta, kur mazuli nolikt, ir uz grīdas, ne vienmēr tas ir iespējams dažādu praktisku apsvērumu dēļ, ne vienmēr grīda tam ir piemērota. Šūpuļkrēsli šajā ziņā ir ļoti noderīgi jaunajiem vecākiem, jo ļauj atpūtināt rokas un muguru, bet paturēt mazuli acu priekšā. Tajā pašā laikā, saglabājot emocionālu kontaktu ar bērnu, ar abām rokām var paveikt kādu steidzamāku darbiņu.

Iespēja mazuli ērti paņemt uz citu telpu

Mamma nevar visu laiku pavadīt ar bērnu vienā istabā, kur viņam ir gultiņa un aprūpes vieta. Mammai vajag arī gatavot ēst, izdzert kafiju, nomazgāties, parūpēties par citiem bērniem, uzkopt māju. Lai mammai nebūtu satraukums par to, ka mazulis viens paliek istabā, šūpuļkrēsliņš ir noderīgs, lai bērnu ērti un droši paņemt līdzi arī uz citām telpām.

Alternatīvs nomierināšanas veids

Kad zīdainis raud, viņam sāp vēderiņš vai vienkārši ir kāds kreņķis, bet ierastās nomierināšanas metodes nelīdz, tad šūpuļkrēsliņš ir noderīgs, lai piedāvātu mazulim citu nomierināšanās veidu. Šūpuļkrēsli parasti ir aprīkoti ar vibrācijas funkciju, arī mūziku, kas var palīdzēt mazulim nomierināties un aizmigt. Šūpošanās ir viens no mazuļu iecienītākajiem nomierināšanās veidiem, tomēr to ilgstoši darīt uz rokām ir grūti, it īpaši tad, kad mazulis jau paaudzies un pieņēmies svarā.

Mazulim savādāka izklaides iespēja

Jau dažu mēnešu vecumā zīdainis ir atvērts apkārtējai pasaulei, visu pēta, grib pataustīt, viņa ziņkāre tikai pieaug. Tāpēc šūpuļkrēsliņš ir droša un piemērota vieta, no kuras vērot apkārtni. Kā arī tam priekšā var piekarināt attīstošās rotaļlietas, ko mazulis var aiztikt ar rokām, grabināt, pats sevi izklaidējot. Tādā veidā vecākiem tiek dota neliela atslodze, bet mazulis var būt turpat tuvumā un izklaidēt sevi pats. Vecāki var ar viņu sarunāties, uzjautrināt, bet nav vajadzības turēt visu laiku mazo rokās.

Pērkot šupuļkrēslu, vajadzētu pārliecināties, ka tam ir drošības jostas, kas mazuli noturēs vietā, kā arī ir regulējams muguras daļas augstums, lai var pielāgot mazulim ērtāko pozīciju.