Internets un tajā piedāvātie vilinājumi šķiet tik ērti un pieejami, viss izskatās tik skaisti un vienkārši, ka ļaujamies sevi vest interneta veikalos, sekot reklāmu aicinājumiem, kaut ko uzspēlēt, tērēt. Tā ir tāda krāsaina un šķietami vienmēr laimīga un piepildīta pasaule, ko redzam interneta vietnēs un sociālajos tīklos.

Arī man patīk stundām klīst pa virtuālajiem veikaliem. Un kādu laiku tā man bija svarīgākā nodarbe ārpus darba laika. Un tad sapratu, ka tā jau kļuvusi par problēmu. Vienmēr paskatījos, ko man ekrānā sola Google reklāma, kur ir labi piedāvājumi, atlaides, jaunas kolekcijas. Un tad arī ļāvu, lai Google reklāma mani pie rokas ved uz visām tām mājaslapām un veikaliem, kur arī atstāju diezgan daudz savas naudas. Un iepirkšanās taču sniedz uz mirkli tādu lielisku sajūtu un apmierinājumu. Un tad pārkāpu robežu, kad jau tērēju naudu, kuras man patiesībā nebija. Vilinoša reklāma pārliecināja, ka ir taču tik viegli aizņemties naudu, lai piepildītu savus sapņus un arī skapi. Galu galā pirku lietas, kas man vispār nemaz nebija vajadzīgas.

Tālāk jau sekoja nepatīkams posms, biju depresīva, jo sapratu, ka es nespēju sevi kontrolēt, esmu nonākusi finansiālās grūtībās, man draudēja diezgan nopietnas nepatikšanas finanšu jomā. Ja nesaņemšu sevi rokās un nesakārtošu šo lietu, novelkot sev stingras robežas. Bet ko darīt? Kā izsmelt to putru, kas savārīta? Lai gan tas šķiet ironiski, tomēr risinājums arī atnāca tādā pašā veidā, kā piemeklēja problēmas. Tieši internetā ieguvu noderīgu informāciju un padomus, kā risināt radušos finansiālo situāciju.

Tikt skaidrībā ar kredītiem

Mans lielākais problēmu objekts bija kredītsaistības, ar kurām nespēju vairs tikt galā. Tās iznīcināja visus manus ienākumus, neatstājot pietiekami daudz naudas pamatvajadzību nodrošināšanai. Tad es uzzināju, kas ir kredītu apvienošana, kādus ieguvumus tā var sniegt. Rūpīgi izpētīju pieejamo informāciju mājaslapā latvijashipoteka.lv. Un nolēmu, ka tas ir ātri jādara, jo man jau vairs nebija citu variantu, kas piedāvātu saprātīgi izkļūt no grūtībām.

Viens un saprotams maksājums

Kredītu apvienošana ļāva man jau dažu dienu laikā nokārtot to, ka atbrīvojos no savām kredītsaistībām. Tā vietā ieguvu vienu jaunu aizdevumu ar manai situācijai atbilstošu un izdevīgāku termiņu un ikmēneša maksājumu. Tas bija milzīgs atvieglojums, kad skaidri redzēju, ka turpmākos dažus gadus man katru mēnesi jāmaksā tikai šī konstantā summa. Vairāk man nav nekādu kredītsaistību.

Nepadoties kārdinājumam atkal

Tomēr rūgtā pieredze man deva apjausmu, ka esmu ar vāju raksturu. Un man jātiek galā ar savu vēlmi tērēt naudu, nedomājot par sekām. Visi jau tīko pēc greznas un labas dzīves, bet ne jau par šādu cenu, kad sekas var būt tik nepatīkamas.