zelta-auskariNevar noliegt, ka auskari ir viens no iecienītākajiem sieviešu aksesuāriem. Auskarus labprāt nēsā dāmas jebkurā vecumā — no mazām meitenītēm līdz pat sirmām kundzēm, kuras joprojām rūpējas par savu izskatu. Ja skatās materiāla ziņā, tad zelta auskari noteikti ir vieni no populārākajiem, jo tie ir izmantojami ikvienā dzīves situācijā, tie vienmēr tiks pamanīti, kā arī paši par sevi ir vērtība.

  • Ikdienā — mazāki un vienkāršāki auskari

Nevajadzētu domāt, ka zelta auskari ir piemēroti tikai svētku brīžiem un svarīgām dienām, kad no skapja tiek izņemtas labākas drēbes. Patiesībā zelta auskari pavisam labi piestāv arī pie vienkārša un ikdienišķa tēla, tikai jāzina, kādus auskarus labāk šādos brīžos izvēlēties. Piemērotāka izvēle noteikti būs izmērā nelieli zelta auskari, kas nav masīvi, nav ar lieliem akmeņiem vai ļoti gari un apjomīgi. Tas var radīt disharmoniju starp tērpu un aksesuāriem, jo būs uzkrītoši redzams, ka auskari ir dārgi, kas varbūt pārāk kontrastēs ar vienkāršu ikdienas apģērbu.

Ikdienai piemērota izvēle būs nagliņas tipa auskari, jo tie ir tiešām ērti, netraucē ikdienas skrējienā, daudz retāk izkrīt, nemēdz nekur ieķerties. Un tie eleganti saskaņosies ar katru ikdienā izvēlēto tēlu, jo to nenomāks, bet gan harmoniski papildinās.

Nagliņas tipa zelta auskaru klāsts juvelieru salonos ir tiešām plašs, tāpēc nav problēmu par saprātīgām summām iegādāties vairākus ikdienā lietojamas zelta auskaru pārus, kas uzticami kalpos un vienmēr labi izskatīsies.

  • Svētkos — eleganti un uzkrītošāki

Bet svētku dienas un kādi īpaši notikumi, kad arī izvēlamies kaut ko vairāk par ikdienas apģērbu, grimu un frizūru, ir īstais brīdis, kad no rotu lādītes izņemt pamanāmākus auskarus, kas īpaši akcentēs izvēlēto tēlu, būs eleganti un pamanāmāki. Te noderēs dažādi nokareni auskaru modeļi, arī masīvāki un apjomīgāki, varbūt kāds rotu dizaineru unikāls darinājums, kas noteikti piesaistīs apkārtējo skatienus. Izvēle ir tiešām plaša, atliek tikai atrast kaut ko savai gaumei un finansiālajām iespējām atbilstošu. Un zelts taču vienmēr ir svinīgi spožs un mirdzošs, tas ir karalisks materiāls, ar ko cilvēki svētkos rotājušies jau gadsimtiem ilgi. Arī mums jāprot cienīgi šīs tradīcijas pārņemt un turpināt, protams, neaizmirstot par savu personīgo gaumi un stila izjūtu.

  • Auskari jāpieskaņo tērpam un matu sakārtojumam

Izvēloties auskarus, tie būtu jāpieskaņo ne tikai pasākumam, bet arī dažādiem individuāliem faktoriem, ko nosaka nēsātājas tērpa izvēle, matu krāsa un sakārtojums, kā arī sejas forma. Auskari savā ziņā visvairāk sasaucas un spēlējas tieši ar matiem, kaklu, seju, ausu līniju. Tāpēc auskaru izvēlei nevajadzētu būt nejaušai, bet gan pārdomātai.

Ja izvēlēts matu sakārtojums, kurā mati ir nost no sejas un ausīm, saņemti mezglā vai citā frizūrā, tad uz auskariem var likt lielāku akcentu, izvēloties pamanāmākus un lielākus modeļus. Ja tērpam ir atkailināta aukšdaļa, tad laba izvēle var būt ar kaklarotu saskaņoti zelta auskari no viena komplekta. Tas veidos harmonisku ansambli.

Bet vienmēr jāpatur prātā, ka auskaru dizaina izvēlē notiecošā ir arī sejas forma, kas rāda, kādi auskari labāk piestāv konkrētajam cilvēkam.

  • Apaļai sejai labāk izvēlēties šaurus un garenus auskarus, kuros nav lielu un apaļu elementu. Tas ļaus vizuāli slaidināt seju.
  • Ja ir sirds formas seja, tad labi izskatīsies apgriezta trijstūra formas auskari. Nevajadzētu izvēlēties garus un taisnus auskarus, kam galā ir apjomīgi rotājumi.
  • Taisnstūra sejas formai vienmēr labi piestāvēs nagliņas tipa auskari, bet vajadzētu izvairīties no ģeometriskām figūrām.
  • Ja sejas forma vairāk atgādina kvadrātu, tad laba izvēle būs gareni auskari ar lielākiem rotājumiem to galos. Šādā gadījumā neiesaka izvēlēties nagliņas tipa auskarus.