ziediKatrai precei savs interneta veikals? Teiksiet, ka neiespējami?

Nē, pilnīgi reāli. Mūsdienās, kad viss notiek internetā, patiešām katrai atsevišķai ir pa veikalam. Ziediem viens veikals, slotām cits, krēsliem un galdiem vēl cits.

Kas man šķiet ļoti ērti – ziedu pasūtīšana internetā (http://flowersexpress.lv/) . Kā es šo pakalpojumu saucu – slinkajiem mīlniekiem un “ātrajiem” sveicējiem. Kāpēc tā?

Ziedu pasūtīšana internetā ir viens no pēdējā laika feinākajiem pakalpojumiem, kas pieejams neatejot no sava datora. Ieejiet ziedu interneta veikalā, izvēlieties ziedus un pēc brīža tie ir saņēmēja rokās.

Tagad iedomājieties nedaudz amizantu situāciju. Vīrs sastrīdējies ar sievu, pārradies mājās vēlu pēc pasēdēšanas ar draugiem. Sieva dusmīga, gulējusi uz viesistabas dīvāna. Vīrs no rīta aizgājis uz darbu, tā arī abi palikuši zem strīdus āmura. Ja vīrs gaidīs vakaru, lai savai dāmai uzdāvinātu ziedus, tad pa dienu sieva jau būs simts reizes pārdomājusi dzīvi un, pavisam iespējams, būs vēl piktāka, jau izdomājusi tik daudz sakāmā vīram, tik daudz asu frāžu. Toties, ja vīrs izmantos ziedu pasūtīšanu internetā un sievai sagādās ziedus jau no rīta, pārsteidzot viņu nesagatavotu, sievietes sirds līdz vakaram jau būs atmaigusi.

Tagad iedomājieties, ka jūsu draudzenei, draugam, radiniekam ir dzimšanas diena. Bet jūs netiekat, esat komandējumā vai kāda cita liga notikusi. Atkal jau – dodieties uz ziedu interneta veikalu un pasūtiet ziedus, lai pārsteigtu jubilāru pat esot simtiem kilometru attālumā! Ērti un izdevīgi.

Mani fascinē tas, ko var izdarīt ar interneta starpniecību un ko var atrast interneta veikalos. Izvēle precēm un pakalpojumiem ir milzīga. Es kādreiz slinkumā nepalaidos un visus vajadzīgos veikalus apmeklēju klātienē, lai preces apskatītu un aptaustītu. Tagad, līdz ar digitālo laikmetu, arī mana ikdiena ir mainījusies.

Interneta veikali man liekas daudz aizraujošāki par parastiem veikaliem. Un no tā es esmu secinājusi ļoti daudz, gan pozitīvā, gan negatīvā.

  •       Iepirkšanās internetā ļauj man netērēt laiku veikala apmeklējumam
  •       Man nav jānes preces uz mājām, tās piegādā kurjers
  •       Es varu iepirkties jeb kurā diennakts laikā, man nav jāģērbjas, jāpucējas un jādomā, kā iziet no mājas, ja laukā līst vai neciešami salst
  •       Lielākais mīnuss – cilvēks aizmirst kā socializēties, viņš iepērkas mājās un veikalā vairs nezina kā izturēties pret citiem pircējiem, kļūst vairāk neiecietīgs
  •       Iepirkšanās internetā ļauj ietaupīt ļoti daudzus resursus, pat kokus, jo netiek drukāts čeks
  •       Iepērkoties internetā man neviens neuzbāžas ar jautājumu – “kā jums palīdzēt”, to cilvēki visvairāk necieš veikalos.

Šodien es aizgāju uz tirdzniecības centru vīram pēc dāvanas dzimšanas dienā. Jā, es būtu to pasūtījusi internetā, ja vien to piegādātu tieši šodien. Gājiens uz veikalu man patika – es socializējos, pastaigājos un pieelpojos svaigu gaisu, bez tam – saudzēju acis, jo nelūkojos datora ekrānā. Mans secinājums – ik pa laikam vajag arī doties kārtīgā šopingā. Pārējo laiku – šķirstīt interneta veikalu lapas un iepirkties atrodoties savā komforta zonā.