zinasanas-no-interneta_22

Mēs katrs kādā jomā orientējamies labāk, kādā sliktāk. Kaut ko esam studējuši vai apguvuši praksē, tāpēc šīs zināšanas pārvaldām labāk. Bet katram tāpat arī ir jomas, kurās viņi nejūtas zinoši. Ko darām, ja tomēr vajag kaut ko saprast šādā jomā? Meklējam zinošus cilvēkus, meklējam specifiskas grāmatas? Bet šajā tehnoloģiju un interneta laikmetā viss ir pavisam vienkārši.

Liela daļa vērtīgu zināšanu dažādās jomās pieejama interneta vidē. Tie ir gan dažādi portāli, gan informācijas krātuves, gan e-grāmatas un citi resursi, kuros var atrast tieši to, ko vēlaties uzzināt.

Protams, ka šajā informācijas laikmetā jebkuram satura ir jāpieiet kritiski, jāizvērtē avota uzticamība, autora izglītības un pieredzes līmenis. Ja tas viss apmierina, tad droši var izmantot informāciju, lai papildinātu savas zināšanas un arī paveiktu kaut ko praktisku pašu spēkiem.

Labāk zināt skaidri, nevis eksperimentēt

Var jau šķist, ka paši kaut ko zinām, esam pa ausu galam dzirdējuši, tāpēc gan jau tiksim galā. It īpaši, ja tas attiecas uz praktiskām lietām. Tad īsti negribās atzīt, ka neprotam. Tāpēc ķeramies klāt un ceram, ka viss beigsies labi. Tomēr vairumā gadījumu tā tas nenotiek. Ja bez konkrētām zināšanām un pieredzes mēģina darboties ar santehniku, elektrību vai vēl nopienākiem remontdarbiem. Tādās lietās nav prātīgi paļauties uz veiksmi un loģisko domāšanu, ko neapšaubāmi katrs sev piedēvējam.

Tagad, kad tuvojas jaunā apkures sezona, varētu būt aktuāli darbi, kuros jātīra vai jāatjauno dūmvads. Ja šajā jomā nav vajadzīgo zināšanu, tad pašdarbība var dārgi izmaksāt ne tikai finansiāli, bet arī no drošības viedokļa, jo dūmvads tomēr ir galvenais objekts, kas nodrošina komforta temperatūru mājoklī, nodrošina degšanas galaproduktu izvadi. Ja kaut kas neatbilst standartiem, tad tas apdraud gan ēku, gan tās iemītniekus.

Tad, ja esošais dūmvads vairs neatbilst drošības standartiem, tad skaidrs, ka ir jāmeklē risinājumi. Un šajā ziņā internets noteikti var palīdzēt, lai uzzinātu par dažādām iespējām, kā izdevīgāk atjaunot dūmvadu. Noderīgu un profesionālu informāciju vislabāk meklēt nozares speciālistu mājaslapās. Piemēram, ja izšķiras par labu nerūsējošā tērauda dūmvadiem, tad informāciju par dūmvadu iegādi un arī pareizu uzstādīšanu atradīsiet mājaslapā rgj.lv. Tas ir viens no vadošajiem tērauda dūmvadu ražotājiem Latvijā.

Internets dod iespēju ikvienam mācīties un pilnveidotiesmacies-no-interneta-22

Kopš interneta vide ir katram pieejama dažādos formātos un ierīcēs, katrs, kurš to vēlas, var iegūt jaunu informāciju, pilnveidot sevi, papildināt zināšanas, mācīties. Nav obligāti jāpērk grāmatas, jāiet uz lekcijām, jo tik daudz kas noderīgs ir pieejams bez maksas un jebkurā laikā, jo internets taču ir līdzās vienmēr.

Varam kaut vai izmantot mirkli, kamēr braucam vilcienā vai autobusā, lai tikmēr izlasītu kādu noderīgu rakstu, kas papildina zināšanas, vairo intelektu. Mācīties nekad nav par vēlu, tam nav vecuma ierobežojumu. Viss ir atkarīgs no paša vēlmes un motivācijas. Ikvienu mirkli dzīve var izmantotu, lai augtu un pilnveidotos.

Zināšanas vienmēr ir ieguvums, tas ir spēks, kas var noderēt ikvienā brīdī. Modernās tehnoloģijasir pavērušas tik daudzas jaunas iespējas uzzināt, izlasīt, klausīties. Protams, ka jāspēj atsijāt graudus no pelavām, jo internetā ne viss būs derīgs un patiess. Bet domājošam cilvēkam, kurš loģiski un kritiski pieiet informācijai, tā nav liela problēma.

Šādam formātam pat veiksmīgi pielāgojušās izglītības iestādes, jo pieejami kursi, ko var apgūt interneta vidē, skatoties lekcijas tiešsaistē, arī pārbaudes darbus pildot attālināti. Tāpat ikvienam ir iespēja iegādāties e-grāmatas un jebkurā brīdī tās lasīt savās ierīcēs.

Reizēm šķiet, ka informācijas ir pārāk daudz, tomēr mums arī ir dota brīvība izvēlēties, kādu informāciju ielaist savā apziņas telpā.