Mūsdienās vairs nav jāsamierinās ar preci, par kuru neesam gatavi maksāt prasīto summu. Savulaik, ieejot veikalā, ja tavā apdzīvotajā vietā nebija citas alternatīvas, nācās maksāt summu, kādu prasīja tirgotājs, un tad nav jābrīnās, ka uzcenojums precei ir nevis savi 20 vai 30 procenti, bet pat visi 200%. Šobrīd šo situāciju lieliski palīdz risināt internets, tajā esošās meklētājprogrammas kā google.lv, bing.com un citi, un informācijas pieejamība. Ātri vien vari noskaidrot sev nepieciešamās preces tirgus vērtību un pat vietējā veikalā pēc tam vari mēģināt kaulēties.

Ziema uzliek savus nosacījumus

zināšanas Ziema, protams, ir brīnišķīga un ticiet vai nē, zinu daudz cilvēku, kas tiešām to katru gadu gaida, taču autobraucēji parasti nav starp viņiem. Īpaši tas attiecas uz to auto īpašniekiem, kuru transporta līdzekļos nepārtraukti ir jāiegulda līdzekļi. Te ziemas riepas jāpērk, te jānomaina akumulatori, te sasalušas kādas detaļas… Ķibeļu daudz, prieka maz, nemaz nerunājot par pieputinātajiem un slidenajiem ceļiem, kas katram šoferim uzliek papildu slodzi un prasa nervus.

Nesen devos uz vietējo auto veikalu interesēties par akumulatoriem, jo gadījās pāris reižu pie lielajiem mīnusiem meklēt palīgu, kas to vismaz „piepīpēs”. Cena likās liela, tāpēc ņēmu savu viedtālruni un palūkojos, kādu summu prasa auto preču interneta veikali. Piemēram, laba izvēle ir http://www.hankookmasters.lv/lv/akumulatori/. Redzot, kādu cenu var tiešām prasīt, devos uz otru auto veikalu savā pilsētā un tur jau prasītā cena par akumulatoru bija adekvāta.

Internets risina virkni problēmu

Katru dienu lietojot internetu, man tā vien šķiet, ka to lieto visi, taču izrādās – nekā. Ne tikai pie mums Latvijā ir daudz cilvēku, kuriem dators un internets ir kā ūdens un eļļa – nu nekā nav iespējams izprast darbības principus, bet pasaulē ir tiešām ļoti daudz cilvēku, kuri par internetu pat nav dzirdējuši, vai neko par to nav redzējuši.

Nesen sociālajā tīklā facebook.com redzēju prezentāciju par to, kāda izskatītos pasaule, ja tajā dzīvotu 100 cilvēku. Starp citu, video var redzēt youtube.com lapā. Izrādās, ja pasaulē dzīvotu 100 cilvēku, tad 44 būtu pieejams internets, savukārt telefons būtu pat 75 cilvēkiem! Tātad pamazām pasaulē tiešām notiek moderno tehnoloģiju izplatīšanās, un jo vairāk mēs varam to izmantot, jo zinošāki kļūstam. Tiesa, arī vairāk manipulējami, bet tas jau paliek katra paša pārziņā.