zirgsJāšana ir viens no dārgākajiem, ekskluzīvākajiem un interesantākajiem hobijiem kāds zināms. Tam noteikti piekritīs ik viens, kas kaut reizi bijis zirgam mugurā un to atzinis par labu esam. Tomēr bieži rodas dažādi jautājumi par šo hobiju, piemēram, vai tam ir kādi ierobežojumi? Mēģināsim atbildēt uz jautājumiem un iepazīstināt tuvāk ar cēlo dzīvnieku – zirgu.

  1. Terapija ar zirgiem

Jāšana nav tikai atpūtas veids vai nopietns sporta veids. Tā ir arī terapija. Oficiālais nosaukums zirgu terapijai ir reitterapija. To izmanto bērnu ārstēšanai, vecu cilvēku aprūpes vajadzībām, pie saslimšanām – gan fiziskām gan garīgām, kā arī rehabilitācijas nolūkos.

Vecu cilvēku aprūpe var būt ļoti komplicēts process. Zināms, ka veci cilvēki, tāpat kā mazi bērni, var būt niķīgi, kašķīgi un nepielaužami. Tomēr zirgu klātbūtnē visi atplaukst un kļūst maigi. Tā ir terapija, kur cilvēks sadarbojas ar zirgu – galveno ārstu.

Reitterapija palīdz, lai atgūtos no traumām. Piemēram, ja ir problēmas pārvietoties, veselības problēmas, kas saistītas ar kājām vai muguru. Zirgs masē un dod savu siltumu, īpašo enerģiju, kas spēj ārstēt. Ar zirgiem ir izārstēti tik daudz cilvēki, ka zirgu var uzskatīt par patiešām ārstniecisku dzīvnieku!

Reitterapija palīdz cilvēkiem, kam ir problēmas koncentrēties, piemīt uzmanības deficīts vai kādas psihiskas kaites. Jāšana ieteicama jauniešiem un pārejas vecuma bērniem – tīņiem. Zirgs ir jāvada, jāiemācās ar to sadarboties. Jaunietim prieku sagādā apziņa, ka zirgs viņu klausa, kamēr, iespējams, līdzcilvēki viņā nekad līdz galam neieklausās.

  1. Izjāde kā hobijs

Izjādes ar zirgiem ir labākais hobijs, kas ne tikai sniegs gandarījumu par kopābūšanu ar šo dzīvnieku, bet arī dos fizisku nogurdinājumu. Izjāde – tas ir sports svaigā gaisā, sadarbībā ar lielu dzīvnieku, kam pašam sava galva uz pleciem. Tā ir māksla uzticēties un sadarboties, ne tikai sēdēt un vērot saulrietu.

  1. Jāšana kā pilnvērtīgs sporta veids

Jāšanas sports ir iekļauts pat olimpiskajās spēlēs. Ko vēl jums vajag, lai ticētu, ka tas patiešām ir Sports ar lielo S burtu.

Protams, arī jāšanai, tāpat kā vairumam citu sporta veidu, ir vairākas disciplīnas. Atliek izvēlēties sev interesējošo, lai sāktu treniņus.

Vai skumstat par to, ka lielajam sportam, iespējams, esat par vecu? Nav pamata raizēm!

Ar jāšanu var nodarboties jebkurā vecumā, šim sporta veidam NAV VECUMA IEROBEŽOJUMU.

Zirgs ir dzīvnieks, kas dabā radis tikt vajāts. Tāpēc zirgi mēdz būt ļoti tramīgi. Lai cik labi zirgs nebūtu apmācīts, viņš var no kaut kā nobīties un nomest savu jātnieku. Tāpēc vienmēr vajag atcerēties par piemērotu jāšanas ekipējumu, arī tad, ja jājat reti. Pats svarīgākais ir ķivere! Galva mums katram ir svarīga un saudzējama – sargājiet to ar ķiveri galvā. Jo nekad nevar zināt, kas notiks!

Katrs sports ir risks. Katrā sporta veidā ir iespējams kāds traumu risks. Tāpēc jārūpējas, lai jātnieks būtu nodrošinājies, atbilstoši ekipējies. Tāpat nedrīkst aizmirst par paša zirga ekipējumu. Ja zirdziņam spiež segli, tas rada sāpes – nebūs brīnums, ja zirgs izrādīs vēlmi no segliem (līdz ar to arī no jātnieka) atbrīvoties.

Vienmēr izvērtējiet savu noskaņojumu dienā, kad esat paredzējuši doties izjādē. Zirgs lieliski lasa cilvēka omu. Zirgs spēj izcili sajust bailes, tas necieš cigarešu un alkohola smaku! Ja pie zirga mēģina pieiet cilvēks, kas smako pēc grādīgās dziras – zirgs var iekost.